Jací kolegové vám znepříjemňují práci?

V jakémkoli zaměstnání se vždy najde alespoň jeden člověk, který nám znepříjemňuje život, ale přesto s ním musíme vyjít. Bohužel, kolegy si většinou nevybíráme...

Najdete v následujících šesti typech svého „milovaného“ kolegu?

1. typ: „Co je dobré pro mě“

V práci se řadí mezi nadprůměrné zaměstnance, ostatním kolegům pomáhá, dokonce je s ním i legrace, ale stejně nevíte, co si o něm máte myslet. Když nastane v práci nějaký kolaps, všichni stojí pohromadě, ale on hledá řešení, které bude prospěšné hlavně pro něho. Někdy je to s ním jako na houpačce. Ze dne na den mění své názory a postoje.

2. typ: „Jedu sám na sebe“

Na první pohled tento typ působí jako člověk plný neuvěřitelné energie a nápadů. Při poradě nebo při jakékoliv jiné schůzi s kolegy zabere jeho proslov přes polovinu času, ale je mu jedno, kolik tam sedí lidí a kdo ho poslouchá. Kolegové ho prostě nezajímají, má v hlavě pouze jeho práci a skvělé výsledky.

3. typ: „Nikdo mi neřekl, že…“

Tento typ nedokáže nic udělat s vlastní iniciativou. Dělá pouze to, co mu je zadáno, nic navíc. Sám s nápady nikdy nepřijde, leda že by ho k tomu někdo vyzval. Jeho výmluvy na svou odvedenou práci vždy odkazují na to, že to nevěděl, že mu to nikdo neřekl… .

4. typ: „To víš, že to nikomu neřeknu“

Tato „paní přeslazená“ se chová jako velká kamarádka, zve vás na kávu, zahrnuje vás historkami o ostatních kolezích, ale vše je pouze navenek . Jde ji hlavně o to, aby z vás vymámila vaše problémy, zahrála si na rádkyni, a za rohem bude roznášet ty nejžhavější informace o vás.

5. typ: „Plácáš blbosti, já to vím nejlíp“

Je přesvědčen o své vtipnosti a dokonalosti, přitom k tomu má velmi, velmi daleko. Své kolegy vůbec nešetří a chová se k nim hrubě, ti většinou zůstanou jen zírat a k jeho průpovídkám už nemají slov, což si mylně vykládá tak, že mu tím dali za pravdu. Projevuje se hlasitě, takže to každého ruší a někdy i dost otravuje, když "vylepší" své komentáře o sexistické narážky.

6. typ: „Ne, ne, je to jinak…“

Tento typ kolegy či kolegyně rád poučuje a uvádí věci, podle něho, na pravou míru. Je schopný na poradě skákat kolegovi do jeho prezentace a mít k tomu půlhodinovou poučnou vložku. Přerušený kolega už netrpělivě čeká, až milostivá „paní učitelka“ dokončí svůj proslov a on bude moci dokončit svou původní myšlenku.

Publikováno: 18. 12. 2014

Komentáře ke článku

Toplist