Tiskové zprávy

Kontakt pro média

Coweo Technologies s.r.o.
Škrétova 490/12
120 00 Praha 2 - Vinohrady

Tiskové zprávy

Publikováno 5. 3. 2023

Počet pracovních nabídek za únor neklesl, firmy nabídly vyšší platy pro asistentky či back office pozice

Přes mírně rostoucí míru nezaměstnanosti firmy chtějí nové zaměstnance. U některých pozic dokonce se znatelně vyšší finanční odměnou. Například pro asistentky nebo back office pozice firmy v únoru nabízely průměrně o 8,3, resp. 7,7 procenta vyšší plat než v lednu. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který v únoru lidem umožnil ucházet se o více než 27 000 pracovních pozic.

Publikováno 6. 2. 2023

Firmy nabídly v lednu více práce, poměr brigád ale klesl o 50 procent

Pracovních nabídek přibylo v lednu nejvíce v Praze, firmy zde na úkor ostatních krajů v uplynulém měsíci nabídly celých 17 procent pracovních příležitostí. Podíl nejnabízenější dělnické profese meziročně poklesl, přesto jí patřilo 7,2 procent všech nabídek. Dohromady 11 procent benefitů směřovalo zaměstnance do příjemného pracovního prostředí či lákalo na firemní akce. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který nabídl v lednu přes 26 000 pracovních pozic.

Publikováno 3. 1. 2023

Firmy ke konci roku nabízely více práce než loni, brigád bylo ale méně

Nejnabízenější pracovní pozicí byla v prosinci dělnická profese. Skončila na prvním místě i za celý rok v roce 2022, kdy se jí týkalo celých 9 procent všech pracovních nabídek na portálu JenPráce.cz. Firmy preferovaly v drtivém procentu případů práci na pracovní smlouvu. Pouze jedno procento společností nabídlo jako firemní benefit služební auto.

Publikováno 3. 1. 2023

Pracovní novinky v 2023: Podmínky pro home office, dovolená a ošetřovné pro dohodáře či výhody pro pracující seniory

V průběhu roku 2023 by měly začít platit mnohé legislativní změny, které se dotknou zaměstnanců i firem. Zaměstnavatelé získají například od února nově možnost využívat slevy na sociálním pojištění u vybrané skupiny pracovníků, změn doznala také povinnost absolvovat pravidelné pracovně-lékařské prohlídky. Většina dalších návrhů však ještě nestihla projít celým legislativním procesem, tudíž své účinnosti nabude pravděpodobně v první polovině roku 2023. Počítá se kupříkladu s novými podmínkami pro dovolenou u práce na dohody nebo práce z domova. Co vše se v novém roce může pracovníků a zaměstnavatelů dotknout?

Publikováno 12. 12. 2022

Téměř 18 procent pracovních pozic nabízených v listopadu připadlo na Prahu, nejkurióznějším benefitem byla tzv. children-friendly office

Dobrou zprávou v jinak ekonomicky složitých časech je, že pracovních nabídek bylo v listopadu na trhu stále dost. Statistiky pracovního portálu JenPráce.cz, dvojky na trhu v HR inzerci, ukazují, že každý uchazeč o práci se v listopadu dostal do kontaktu s více firmami než loni touto dobou. Tradičně nejvíce pozic nabízela v listopadu Praha, následovaná Jihomoravským krajem a Středočeským krajem. Nejčastěji nabízeným benefitem byl v listopadu v téměř 10 procentech příspěvek na stravování. Firmy však neváhaly lákat i na benefity jako masáže na pracovišti nebo tzv. children-friendly office.

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2023 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena