Tiskové zprávy

Kontakt pro média

Coweo Technologies s.r.o.
Škrétova 490/12
120 00 Praha 2 - Vinohrady

Tiskové zprávy

Publikováno 8. 9. 2023

Firmy potřebují lidi na řízení přepravy a balení zásilek, zvedly jim nástupní platy o tisíce korun

Úroveň nástupních platů se v srpnu zvedla u pozic v přepravě zboží, supportu IT, či finančního kontrolingu. Vyšší odměnu ale dostali i lidé balící zásilky. Tam například firmy nabídly o 9,5 tisíce korun více než tomu bylo v červenci. Vyplývá to z údajů portálu JenPráce.cz, který v srpnu nabídl téměř 25 tisíc pracovních pozic.

Publikováno 25. 8. 2023

JenPráce.cz odhaluje skryté inzeráty cílící na ženy. Jak rozpoznat nabídky zaměřené na sexbyznys?

Do běžných nabídek práce na internetu se čím dál více infiltrují skryté nabídky práce v sexbyznysu. Vyplývá to z dat pracovního portálu JenPráce.cz, který přestože práci či brigádu v oblasti sexuálně orientovaných služeb zakazuje ve svých podmínkách, měsíčně zachytí desítky klamavých nabídek. Portál upozorňuje, že u takových nabídek nemusí být na první pohled skutečná náplň práce evidentní, přesto existuje několik doporučení, jak skrytou erotickou inzerci odhalit.

Publikováno 8. 8. 2023

Firmy zvedly nástupní platy technikům, analytikům ale i trenérům

V červenci si nejvíce polepšily nástupní platy obchodních manažerů, kterým firmy v porovnání s uplynulým měsícem nabídly o 42 procent více. O 8 300 korun lépe si mohli sjednat zaměstnání ale i technici a o 7 900 korun autolakýrníci. Společnosti lákaly na vyšší platy v neposlední řadě také truhláře či trenéry. Vyplývá to z údajů portálu JenPráce.cz, který v červenci nabídl přes 27 tisíc pracovních pozic.

Publikováno 27. 7. 2023

6 mýtů o práci aneb Nekomplikujte si život nepravdami a polopravdami

Ohledně zaměstnání i zaměstnávání koluje celá řada mýtů, z nichž mnohé zaměstnance, personalisty i zaměstnavatele zbytečně stresují či přivádějí do obtíží. Jak je to s prací na stejné pozici pro více zaměstnavatelů? Může se vás personalista při pohovoru ptát na váš osobní život či politické názory? Pojďte se podívat na 6 mýtů o práci.

Publikováno 17. 7. 2023

Nabízené nástupní platy vzrostly výrazně v energetice, polepšili si ale i autolakýrníci či lektoři

Firmy nabídly v červnu vyšší nástupní platy pozicím v energetice, specialisté si polepšili až o 46 procent z květnu nabízených průměrných 40 tisíc korun hrubého. Minimální nabízené odměny vzrostly ale také autolakýrníkům či lektorům, a to o průměrných 7 700, resp. 5 600 korun. Vyplývá to z údajů portálu JenPráce.cz, který v červnu nabídl téměř 29 tisíc pracovních pozic.

Publikováno 9. 6. 2023

Nabízené nástupní platy vzrostly v květnu nejvíce koordinátorům, polepšili si ale i baristi

Trend rostoucích platů u některých pozic v České republice pokračuje. Z květnových dat portálu JenPráce.cz vyplývá, že vyšší platy nabídly firmy v květnu například barmanům či baristům, ale třeba i pozici tzv. metrologa či energetika. Růst nástupních platů se týká však jen části pozic, některé nabídky platů inflaci nepřekonávají.

Publikováno 11. 5. 2023

Nabízené nástupní platy vzrostly v dubnu nejvíce lékařům, polepšili si ale i účetní či školní zaměstnanci

Firmy v dubnu pokračovaly s nabídkou vyšších nástupních platů. Je to logickým krokem vzhledem k nízké míře nezaměstnanosti a zdražování, které trápí rozpočty většiny domácností. Nabízená nástupní odměna vzrostla v dubnu ale i ve zdravotnictví a školství. Lékaři v soukromých ordinacích byli poptáváni s nástupní odměnou o téměř 17 tisíc korun vyšší než v březnu a školní zaměstnanci si mohli polepšit o 6 500 korun. S očekávaným oživením na realitním trhu koresponduje rovněž výrazný růst nástupních odměn u realitních makléřů, a to o více než 28 procent. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který v dubnu lidem umožnil ucházet se o 25 tisíc pracovních pozic.

Publikováno 4. 4. 2023

Firmy nabídly v březnu výrazně vyšší platy pro zahradníky či malíře

Řadě profesí vzrostly v březnu nástupní platy. Například zahradníkům nabídly firmy v březnu nástupní plat v průměru 29 500 korun oproti únorové průměrné nabídce 22 200 korun. Polepšily si také nástupní platy malířů o 20 procent či uklízeček o 19 procent. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který v březnu lidem umožnil ucházet se o 25 890 pracovních pozic

Publikováno 5. 3. 2023

Počet pracovních nabídek za únor neklesl, firmy nabídly vyšší platy pro asistentky či back office pozice

Přes mírně rostoucí míru nezaměstnanosti firmy chtějí nové zaměstnance. U některých pozic dokonce se znatelně vyšší finanční odměnou. Například pro asistentky nebo back office pozice firmy v únoru nabízely průměrně o 8,3, resp. 7,7 procenta vyšší plat než v lednu. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který v únoru lidem umožnil ucházet se o více než 27 000 pracovních pozic.

Publikováno 6. 2. 2023

Firmy nabídly v lednu více práce, poměr brigád ale klesl o 50 procent

Pracovních nabídek přibylo v lednu nejvíce v Praze, firmy zde na úkor ostatních krajů v uplynulém měsíci nabídly celých 17 procent pracovních příležitostí. Podíl nejnabízenější dělnické profese meziročně poklesl, přesto jí patřilo 7,2 procent všech nabídek. Dohromady 11 procent benefitů směřovalo zaměstnance do příjemného pracovního prostředí či lákalo na firemní akce. Vyplývá to ze statistik pracovního portálu JenPráce.cz, který nabídl v lednu přes 26 000 pracovních pozic.

Publikováno 3. 1. 2023

Firmy ke konci roku nabízely více práce než loni, brigád bylo ale méně

Nejnabízenější pracovní pozicí byla v prosinci dělnická profese. Skončila na prvním místě i za celý rok v roce 2022, kdy se jí týkalo celých 9 procent všech pracovních nabídek na portálu JenPráce.cz. Firmy preferovaly v drtivém procentu případů práci na pracovní smlouvu. Pouze jedno procento společností nabídlo jako firemní benefit služební auto.

Publikováno 3. 1. 2023

Pracovní novinky v 2023: Podmínky pro home office, dovolená a ošetřovné pro dohodáře či výhody pro pracující seniory

V průběhu roku 2023 by měly začít platit mnohé legislativní změny, které se dotknou zaměstnanců i firem. Zaměstnavatelé získají například od února nově možnost využívat slevy na sociálním pojištění u vybrané skupiny pracovníků, změn doznala také povinnost absolvovat pravidelné pracovně-lékařské prohlídky. Většina dalších návrhů však ještě nestihla projít celým legislativním procesem, tudíž své účinnosti nabude pravděpodobně v první polovině roku 2023. Počítá se kupříkladu s novými podmínkami pro dovolenou u práce na dohody nebo práce z domova. Co vše se v novém roce může pracovníků a zaměstnavatelů dotknout?

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2023 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena