Papírové stravenky budou mít konkurenci!

Za měsíc budete mít možnost využít místo papírových stravenek předplacenou platební kartu Ticket Restaurant Card, kterou uvede na trh v Brně společnost Edenred a bude se rozšiřovat po celé České republice. Neradi byste se vzdali papírových stravenek? Nebojte se, nezmizí, budou platit dále.

O co jde?

Přichází na trh stravenková platební karta, která bude mít pro obě strany mnoho výhod. Používá se stejně jako platba běžnou bezkontaktní čipovou platební kartou, takže karta je jednoduchá a rychlá.

Jaké to má výhody?

Podle ředitele společnosti Edenred, Pavla Kusého, platební stravenková karta zjednoduší administrativu a navíc to bude úspora času a jednodušší objednávání a distribuce stravenek mezi zaměstnance. Hlavně to zjednoduší celý systém proplácení stravenek smluvním provozovnám.

Zavedení karet bude mít velkou výhodu i pro restaurace, protože to umožňuje rychlou platbu, která nevyžaduje vyškolení personálu, jenž nebude muset počítat stravenky při uzávěrce dne a nebude muset věnovat tomu další čas.

A co papírové stravenky?

Jelikož jsou mezi zaměstnanci papírové stravenky velmi oblíbené, zachovají se a z trhu nezmizí. Kartou tedy vzniká pouze nová alternativa.

Publikováno: 24. 4. 2015

Komentáře ke článku

Toplist