5 nejpodivnějších zaměstnání

Práce v kanceláři, práce na stavbě, práce doma atd. Jasné, pod tímto si každý představí hned mnoho profesí. Ovšem asi by vás nenapadlo, že do "kategorie" práce venku může patřit i povolání pštrosí hlídačka. To jsou věci, co? A to není vše, našli jsme pro vás 5 dost podivných zaměstnání, které vás dostanou.

Ukážeme vám taková pracovní místa, o kterých jste jistě neměli ani páru.

1. Pštrosí hlídačka

Pštrosí hlídač má na starosti pštrosí mláďata, aby na sebe neklovala a neubližovala si.  Možná se tato práce zdá jako nenáročná a odpočinková, ale faktem je, že pštrosi mohou být velmi agresivní. Když se cítí ohroženi, jsou schopni zaútočit na člověka.


zdroj: diehoorn.co.za

2. Smuteční hosti – „Plačky“

Tito lidé jsou placeni za pláč a naříkání na pohřbech, aby byla při obřadu ještě smutnější atmosféra. Nejvýrazněji se tato služba projevila v Číně, Africe a na Středním východě. Ve Velké Británii se stalo toto povolání tak populární, že založili službu Prodej truchlících. I když je tato profese starobylá, stále se využívá.


zdroj: thegrindstone.com

3. Profesionální spáč

Představte si, že spíte a ještě za to dostanete zaplaceno! Profesionální spáči obvykle dostanou 30.000 měsíčně a nedělají nic jiného, než že se válí v posteli. Takový člověk vlastně ani nemusí po práci odpočívat, naopak – chodí si do práce odpočinout. Většinou je zaměstnávají lékaři nebo vědci, kteří je připojují k nějakým přístrojům, což nejspíš nebude úplně příjemné, jak by se mohlo zdát. Na druhou stranu pracovat pro hotely a mystery shoppery, kde sice k ničemu připojeni nebudete, ale musíte vše sledovat není zas tak špatné.


zdroj: quora.com

4. Ušní čistič

Práce profesionálního čističe skutečně existuje v Indii, kde lidem na ulicích čistí uši od špíny. Tato profese se obvykle předává mezi muži z generace na generaci. Možná se to někomu může zdát nebezpečné, ale tito lidé jsou skutečně profíci, kteří vědí, co dělají. Na čištění uší mají obvykle dvacet zákazníků na den.
zdroj: asiasociety.org

5. Smíchový terapeut

Smíchový terapeut je profesionál, který si klade za cíl ulevit lidem od stresu a přinést jim pozitivní energii. S využitím různých technik lidé přimějí ke smíchu, což jim pomůže se vypořádat s bolestí a frustrací každodenního života. Tato terapie může například zahrnovat čtení vtipných knih nebo hraní her. Záleží na tom, jaká metoda je pro člověka nejlepší – a úkolem terapeuta je to zjistit. 


zdroj: airdriephysiotherapy.com

Koukli jste už na aktuální nabídku práce? Možná tam najdete i nabídku na profi spáče;)

Publikováno: 21. 8. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist