7 hlavních nevýhod vysněné práce z domova

Jistě máte za to, že nejlepší je pracovat z domova. Žádné dojíždění a brzké vstávání, klídeček, kafíčko… . Není to ovšem tak růžové, jak si myslíte. Home office má i silné negativní stránky. Nevěříte? 

Pokud chce mít člověk práci vedenou z domova, musí nejdříve hodně zapracovat sám na sobě.

1. Na všechno jste sami

Pokud je ve vašem zaměstnání zapotřebí kreativita, určitě je lepší, když se na to sejde víc hlav. Není nad to probrat své nápady s kolegy, kteří vám poradí a dají „feedback“. Ale když jste sami doma? Dostanete ze sebe akorát nějakou změť čehosi bez efektivního výsledku.

2. Nedokážete s prací skončit

Při práci z domova občas pomýšlíte na to, jaké by to bylo pracovat podle píchaček. Zde totiž nehraje roli počet odpracovaných hodin, ale objem výsledků. Často není jednoduché bojovat s prokrastinačními nástrahami například ve formě sociálních sítí. Holt když nemáte šéfa v kanceláři, nejde práce tak rychle na svět.

3. Naprostá samostatnost a sebeřízení

Máte problémy se sebeřízením, organizací času, rychlým rozhodováním a samostatností? V tom případě home office není nic pro vás, protože bez těchto tzv. měkkých dovedností vám čas určený pro práci uteče jako voda a vy budete s výsledky na nule.

4. Žádná vnější motivace

Co si budeme povídat, vnitřní motivace je velmi náročná. Člověku dá hodně práce se přinutit něco dělat, když je krásný slunečný den a vy musíte sedět doma a plnit úkoly. Navíc pokud podlehnete dojmu, že pro jednou se svět nezboří, jste v tahu. Buďte rádi, když vaši motivaci raději může vzít někdo za vás.

5. Z domova se stane pracovna

Práce z domova s sebou přináší i další nástrahy. Čeká se od vás, když se za celý den nehnete z domu, že tam můžete rovnou i poklidit. A to vám vezme jak váš čas, tak i energii. Pro někoho se mohou domácí práce stát dokonce prokrastinací. V uklizeném pokoji se přece pracuje nejlépe. 

6. Ztratíte tempo

Jestliže se probouzíte s pocitem, že nikam nemusíte jít, dá docela zabrat se zvednout z postele (natož se obléknout). A pokud se vám to už povede, ještě pěkně dlouho trvá, než se proberete. To se vám při dojíždění do práce nestane. Sice je cestování otrava, ale máte čas na to se probrat, než dorazíte na místo. 

7. Horší kocovina

Poté, co doděláte po 10. hodině večerní poslední úkol, zajdete si ze samé radosti do baru na pár drinků. Svá rána si po takovém večeru jistě dokážete sami představit. Určitě byste ovšem byli při pití alkoholu obezřetnější, kdybyste věděli, že za pár hodin vstáváte, máte nasednout do auta a jet do práce, kde byste se jen stěží vypořádávali s kocovinou.

Shrneme-li si to, home office je sice lepší než pracovat v kanceláři na nepohodlném křesle a leckdy i s nesympatickými kolegy, ale jestliže nejste dobrými osobními manažery, budete mít sami se sebou co dělat. 

Publikováno: 18. 9. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist