5 typů problémových šéfů

Snad každý druhý zaměstnanec má na denním pořádku problémy s „prudérním“ šéfem. Není ale jeden jako druhý, existuje nespočet typů. My vám nyní ukážeme, na které typy můžete narazit nejčastěji a jak si s nimi poradit.

Sebezbožňující

Nepřijímá žádné připomínky a jakoukoli kritiku ke své práci. Tento typ šéfa má náklonnost k riziku, tudíž dochází ve firmě k časté změně strategie a kolísání zisků.

Očekává se od vás, že se k němu budete vzhlížet jako on k sobě. Pokud se o něj nebudete zajímat a nějakým způsobem vyjádříte o něm pochybnosti, nejspíš si u něho nešplhnete.

Manipulátorský

Je schopný „ukradnout“ všechny přínosné nápady podřízených a vydávat je za své.

Tento typ šéfa používá různé ničivé metody, kterými shazuje své podřízené a vyvolává v nich negativní pocity. Typické je pro něho i taktizování, aby za každou cenu dosáhl svého.

Ukažte mu, že jste „neprůstřelní“ a vystupujte před ním skrytým dojmem.

Tomuto šéfovi jistě uděláte radost, když mu budete donášet a vytvářet dusno na pracovišti.

Soutěživý

V každém člověku vidí soupeře, který se dere na jeho funkci.

Stále chce stoupat ve své pozici výš a výš, i když už to výš ani nejde. Bude hledat vaše slabá místa, aby vám je ve vhodnou chvíli vpálil.

Pokud s ním chcete vyjít, táhněte s ním za jeden provaz, dejte najevo svou podřízenou pozici a nechte ho v postavení velitele.

Závislý na práci

O jeho osobním životě nikdo nic neví, protože pořád pracuje. Není pro něho nezvyklé vám posílat pracovní maily v sobotu ve 3 hodiny ráno.  Nejhorší na tom je, že stejné zapálení do práce se očekává i od vás, proto je často nepříjemný, cholerický a vznětlivý.

Když na něj budete působit vytíženě a se stejným zápalem jako on, určitě se mu zavděčíte. Naštvete ho naopak tím, že budete k práci přistupovat lajdácky.

Opatrný

Tento typ většinou nic nepodnikne a nerozhodne, a když ano, nějakou dobu si počkáte. V zadávání úkolů je velmi opatrný, nedokáže zadat přesný a jasný úkol, který máte splnit. Na okolí nepůsobí jako autorita, tudíž ho moc vážně nebere.

Všechno tedy visí na vás, sami musíte rozhodovat o tom, co, jak a kdy je nejlepší udělat.

Publikováno: 16. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist