5 chyb, kterých se dopouštíme, když nás něco bolí

Když nás chytne nějaká bolístka, je docela příšerné, co někdy začneme předvádět. Zavládne panika a rychle do sebe musíme hodit prášek, protože musíme být nutně v práci a vydělávat. Ne ležet v posteli! Až poté možná začneme přemýšlet nad tím, který to vlastně byl…

Také děláte tyto školácké chyby?


zdroj: telegraph.co.uk

1. Ibalgin je ideální na všechno

Kdo nemá v kabelce ibalgin, jako by nežil. „Bolí tě něco? Vezmi si „ibáč“, ten zabere na cokoli.“  Aniž bychom zkoumali příčinu bolesti, rovnou polykáme tu růžovou lentilku. Postupem času ovšem zvyšujeme dávky, tělo si totiž na toto analgetikum postupně zvyká a na jeden už moc nezabírá.

2. Na chřipku antibiotika

Chřipka je onemocnění virového původu, tudíž na ni antibiotika prostě nefungují. Pan doktor si toho je jistě při psaní receptu vědom, ale dělá to pouze pro klid obou stran. Nejen, že si tím ničíte imunitu, ale vaše nemoc pokračuje.

3. Paralen srazí teplotu

Tento lék se bere na vysoké horečky nad 39 stupňů. Ne že si ho lupnete po mírně zvýšené teplotě. Tělo poté neví, jak se má bránit, protože zvýšenou teplotou se brání pro mikrobům.

4. Nosní spreje na rýmu

Znáte, jak se to říká – léčená rýma trvá týden, neléčená rýma sedm dní. Takže nosní spreje, které vám ničí nosní sliznici a jsou silně návykové, vám stejně nepomůžou. Akorát necháváte vydělávat farmaceutické firmy.

5. Menstruační bolesti

Ženy, jistě si při menstruačních bolestech lehnete na celý den do postele a spolknete ibalgin. Víte, že děláte obrovskou chybu? Zkuste místo toho trošku pohybu. Rozproudíte tím krev, prodýcháte se a uleví se vám.

Publikováno: 23. 10. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist