Práce: HR SUPERVISOR [mezinárodní společnost] (sveuv)

lokalita: Chomutov zadavatel: Job Point spol. s r.o.

Tato nabídka již není aktuální.

Podívejte se na aktuální nabídky:

Požadujeme:

  • University degree or relevant working experience
  • General human resources orientations
  • 4 years minimum experience in general H.R. management ideally in a

manufacturing environment

  • Good communications skills
  • Ability to understand and solve business related employment and

personnel problems quickly and effectively

  • Proficient in labor laws and regulations
  • English language advance level (direct manager – HR Business Unit

Manager is English native speaker)

Pracovní náplň:

  • To support the business goals by managing all aspects of the HR

function, including resources, industrial relations, training development,
(payroll) administration within relevant legislation, company policies and
procedures.

  • Co-operate in implementations HR Policies and procedures.
  • Set-up programs and practices in line with the local law and practices.
  • Plan and develop an effective recruitment strategy, directing policy and

procedures to ensure that the business is well positioned to recruit high
caliber.

  • Coordinate and organize training programs and follow-up development

action plans.

  • Manage all aspects of the reward management programs : compensation

& benefits programs, reward policies, performance management
programs, etc.

  • Administrate a payroll system.
  • Manage at the local level with the HR system.
  • Report the KPI´s.
  • Prepare, monitor and keep controls on departmental expenditure within

the budget guidelines.

Nabízíme:

  • perspektivní zaměstnání v nadnárodní výrobní společnosti
  • kvartální odměny
  • mobilní telefon, laptop
  • další firemní výhody (stravenky, penzijní připojištění, dovolená)
  • přátelský kolektiv
  • další vzdělávání

V případě Vašeho zájmu zašlete životopis na e-mail přes odpovědní formulář, nebo nás
navštivte na adrese Mikoláše Alše 2098/6, 434 01 Most. Tel: 478 470 477.
Přehled všech volných pozic naleznete na www.jpoint.cz

Nehodí se ti tato pracovní nabídka? Doporuč ji přátelům!

Informace o pozici

Lokalita

Chomutov

Pracovní poměr

Pracovní smlouva

Typ úvazku

Plný úvazek

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

Toplist