
Senior Key Account Manager pro strategické zákazníky – Praha a Střední Čechy (m/ž)
O nás
Jsme největší síť drogerií v Česku. Celkem máme 500 obchodů Teta a 270 těch, které nesou označení Top Drogerie. Zastoupení máme i na Slovensku.
Máte zkušenosti s řízením významných zákazníků v FMCG a dokážete propojit obchodní strategii, práci s daty a dlouhodobé budování vztahů?
Hledáme zkušeného obchodníka, který převezme odpovědnost za prodej a rozvoj prestižního portfolia Procter & Gamble u strategických zákazníků v regionu Prahy a Středních Čech. Součástí role je také vedení a mentoring dvou Key Account Managerů.
Co bude Vaším úkolem?
- Řídit prodej a rozvoj portfolia Procter & Gamble, které zahrnuje světově známé značky, jako jsou Ariel, Jar, Gillette, Pampers nebo Old Spice.
- Vytvářet a implementovat komplexní prodejní strategii pro svěřené zákazníky na základě analýzy obchodních příležitostí a jejich potřeb.
- Budovat a rozvíjet dlouhodobé vztahy se strategickými zákazníky.
- Vyjednávat roční obchodní podmínky a další klíčové dohody.
- Odpovídat za svěřený rozpočet, obratové cíle, profitabilitu a další obchodní ukazatele.
- Pravidelně vyhodnocovat a reportovat obchodní výsledky i realizované aktivity.
- Optimalizovat sortiment a rozvíjet jednotlivé produktové kategorie u klíčových zákazníků.
- Připravovat a realizovat promoční plán, plán společných aktivit a Joint Business Plan.
- Spolupracovat na uvádění nových produktů, inovací a marketingových kampaní na český trh.
- Sledovat konkurenční prostředí, vývoj trhu a vyhledávat nové obchodní příležitosti.
- Úzce spolupracovat s marketingem, trade marketingem, datovými analytiky, logistikou a dalšími interními týmy.
- Vést, mentorovat a rozvíjet dva Key Account Managery.
Co od Vás očekáváme:
- Alespoň tříletou zkušenost na pozici Key Account Managera v oblasti FMCG; zkušenost s HoReCa trhem je výhodou.
- Prokazatelné zkušenosti s péčí o významné zákazníky, vyjednáváním obchodních podmínek a odpovědností za obchodní výsledky.
- Zkušenost s vedením, mentoringem nebo profesním rozvojem kolegů.
- Silné obchodní a vyjednávací schopnosti.
- Schopnost strategicky přemýšlet, pracovat s daty a převádět je do konkrétních obchodních kroků.
- Samostatnost, odpovědnost a schopnost efektivně koordinovat více aktivit současně.
- Angličtinu na komunikativní úrovni.
- Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidičskou praxi a vlastní automobil; případně můžete využít možnost výhodného pronájmu vozidla.
- Dobrou uživatelskou znalost práce na PC a vlastní notebook.
- Formu spolupráce na základě živnostenského oprávnění.
- Možný začátek spolupráce: 1. 9. 2026 nebo dle dohody.
Co nabízíme:
- Odpovědnost za prodej a rozvoj prestižního portfolia světově známých značek Procter & Gamble.
- Nadstandardní finanční ohodnocení včetně ročních bonusů.
- Zavedený region se stávajícím portfoliem zákazníků a garantovaným obratem.
- Intenzivní profesní rozvoj a možnost spolupracovat přímo se zkušenými manažery a odborníky společnosti P&G.
- Pravidelná odborná školení zaměřená na produktové portfolio, rozvoj prodeje jednotlivých produktových kategorií, obchodní a vyjednávací dovednosti, novinky a aktuální trendy na trhu.
- Velkou míru samostatnosti a možnost přímo ovlivňovat obchodní výsledky i rozvoj značek P&G na českém trhu.
- Prostor pro vlastní nápady, seberealizaci a další profesní růst.
- Výhodný mobilní tarif pro Vás i Vaši rodinu.
- Zvýhodněné tankování u čerpacích stanic ORLEN.
Těšíme se na Váš životopis!
V našich inzerátech používáme tzv. generické maskulinum - mužský rod pro souhrnné označení mužů i žen.



