- 23 000 – 60 000 Kč
- Plný úvazek Plný úvazek
Krajský úřad Jihomoravského kraje
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení
Ředitel Krajského úřadu Jihomoravského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa
referenta/referentky právní agendy (právníka/právničky)
odboru informatiky
Místo výkonu práce: Žerotínovo náměstí 3, BRNO
Platové podmínky: se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 11.
Termín nástupu: co nejdříve – dle dohody
Charakteristika vykonávané práce: zabezpečuje právní agendu pro potřebu odboru informatiky, včetně případného zastupování v soudních sporech; připravuje a předkládá materiály odboru informatiky k jednání orgánům kraje; odpovídá za právní správnost smluvních ujednání; připravuje podmínky zadání veřejných zakázek; zajišťuje řádný průběh výběrových a zadávacích řízení; zajišťuje uveřejňování informací o veřejných zakázkách odboru informatiky v Informačním systému veřejných zakázek; zabezpečuje shodu programů a způsobu jejich realizace s politikou EU; připomínkuje návrhy nových právních předpisů, nových normativních aktů či aktualizuje stávající spadající do působnosti odboru informatiky; vyřizuje žádosti a informace dle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů; zpracovává právní rozbory v oblasti své působnosti; aj.
Kontaktní pracovník: Ing. Miroslav Vacula, vedoucí odboru informatiky, tel. Zobrazit tel. číslo
Mgr. Martina Kučerová, oddělení personálních věcí a vzdělávání odboru kancelář ředitele, tel. Zobrazit tel. číslo
Požadujeme:
Nabízíme:

Odpovídáte na nabídky, ale firmy se neozývají? Dostáváte jednu zamítavou odpověď za druhou? Někdy stačí změnit způsob, jakým reagujete a jak se v životopisu představíte. Hledání práce umí být vyčerpávající. Člověk čeká, kontroluje e-mail, doufá v telefonát – a nic. Po čase snadno získá pocit, že už to nemá cenu. Často ale nejde o to, že byste byli špatní kandidáti. Problém může být jednodušší: reagujete pozdě, posíláte stejné CV na různé pozice nebo zaměstnavatel hned nevidí, proč by měl pozvat právě vás.

Životopis je pro většinu kandidátů první (a často i jediný) kontakt se zaměstnavatelem. Je to dokument, který má během několika desítek sekund rozhodnout o tom, jestli vás personalista nebo náborový systém posunou ve výběrovém řízení dál, nebo se vaše reakce zařadí mezi desítky dalších.

Hledání práce je proces, který většina lidí zažije mnohokrát za život. Zatímco kdysi lidé práci tak často neměnili, dnes není ojedinělé střídat ji po dvou až třech Přesto mnoho kandidátů zjišťuje, že realita trhu práce je často jiná, než očekávali..

Trh práce se s nástupem umělé inteligence nezměnil jen technicky, ale i v tom, jak se kandidáti prezentují, jak firmy vybírají a co dnes rozhoduje o pozvání na pohovor. Mnoho postupů, které ještě před několika lety fungovaly, dnes přestává být efektivních. Pokud tedy člověk hledá nebo mění práci v roce 2026, musí některé věci dělat jinak než dřív.