- 46 000 – 55 000 Kč
- Plný úvazek Plný úvazek
- Vhodné také pro cizince
U nás v ERA v Pardubicích se zabýváme vývojem, výrobou a implementací pasivních sledovacích systémů pro civilní i vojenské účely. Naše systémy zajišťují bezpečnost letového provozu v 67 zemích pěti kontinentů, ať již na velkých mezinárodních letištích či území celých států. Úspěšně pokračujeme ve vývoji originální české technologie.
Rozšiřujeme náš tým elektromechanické konstrukce a rádi u nás přivítáme kolegu/kolegyni, který s námi bude spolupracovat na tvorbě konstrukčního návrhu a výrobní dokumentace dílčích celků až po celé systémy. Pracujeme v prostředí AutoCAD, Autodesk Inventor, používáme PDM systém.
Máte-li chuť se podílet na rozvoji unikátních zařízení, pracovat v inovativním prostředí, ozvěte se nám!
• Konstrukční návrhy elektromechanických celků (elektricky, ale hlavně mechanicky)
• Vytváření a údržba výrobní výkresové dokumentace
• Spolupráce s týmem projektových a produktových manažerů, výrobou, kvalitou a dalšími odděleními
• Spolupráce při ověřovacích a typových zkouškách elektrických celků
• Dodržování příslušných norem a předpisů
• Úpravy a změny na existujících systémech
• Vzdělání v oboru strojním s vhledem do elektrotechniky či obráceně
• Zkušenosti s elektrokonstrukcí a vývojem elektromechanických systémů
• Znalost standardu technického kreslení (strojní, elektro), tolerančních analýz – schopnost tvorby technických výkresů (díly, sestavy), schémat podle mezinárodních pravidel
• Schopnost číst a interpretovat technickou dokumentaci
• Systémové a analytické myšlení
• Schopnost pracovat v týmu a efektivně komunikovat
• Možnost zapojit se do rozvoje produktů s celosvětovým dosahem
• Inspirativní pracovní prostředí a podporu v dalším vzdělávání
• 25 dní dovolené + volno mezi vánočními svátky
• Pružnou pracovní dobu s pevným jádrem 9:00 – 14:30
• Stravenkový paušál a pestrý výběr snídaní a obědů ve vlastní kantýně
• Rozmanité benefity formou cafeterie (12.000,- Kč ročně do benefitního systému cafeterie Benefit Plus)
• Fitness na pracovišti, kolárnu a vlastní parkoviště
• Firemní akce, odměnu za doporučení nového zaměstnance a další
Pokud jste zapálení pro konstrukci, dejte nám o sobě vědět. Zašlete nám svůj životopis a více podrobností si řekneme osobně.
Chcete se podívat, jaké pozice dále nabízíme? Navštivte naše stránky kariera.era.aero.

Hledání práce je proces, který většina lidí zažije mnohokrát za život. Zatímco kdysi lidé práci tak často neměnili, dnes není ojedinělé střídat ji po dvou až třech Přesto mnoho kandidátů zjišťuje, že realita trhu práce je často jiná, než očekávali..

Trh práce se s nástupem umělé inteligence nezměnil jen technicky, ale i v tom, jak se kandidáti prezentují, jak firmy vybírají a co dnes rozhoduje o pozvání na pohovor. Mnoho postupů, které ještě před několika lety fungovaly, dnes přestává být efektivních. Pokud tedy člověk hledá nebo mění práci v roce 2026, musí některé věci dělat jinak než dřív.

Kdy začít hledat letní brigádu, abyste měli náskok? Podle dat portálu JenPráce.cz nabídka brigád pravidelně roste už od konce dubna a vrcholí na začátku léta. Kdo začne včas, má větší výběr i vyšší šanci získat lepší práci.

Jakou práci hledat, když nemáte praxi, zkušenosti ani vyučení? V roce 2026 je stále velká poptávka po lidech do skladů, výroby, ostrahy nebo pomocných provozních pozic. V článku se podíváme na to, jaké profese jsou dnes nejvíc žádané, kde můžete začít i bez zkušeností a zda můžete získat rekvalifikaci přes Úřad práce.