- Plný úvazek Plný úvazek
- Vhodné také pro cizince
- Vhodné také pro absolventy
Kučera Jiří, e-mail: e-mail přes
Vaše odpovědnost:
o Vedení reakcí na kybernetické bezpečnostní incidenty, které zahrnují jejich řešení a koordinaci, hloubkovou technickou analýzu a vyšetřování až po obnovu
o Vyvíjet iniciativu v oblasti IR, které zlepšují naše schopnosti efektivně reagovat na bezpečnostní incidenty a sanovat je (např. definování případů užití SIEM, identifikace hypotéz o hledání hrozeb, podpora aktivit „red teamingu“ atd.)
o Provádět analýzu protokolů z různých zdrojů (lokálních i cloudových) s cílem identifikovat potenciální hrozby a také analýzu hlavních příčin a prosazovat implementaci strategií pro omezení a zmírnění rizik
o Po incidentu pracovat se získanými poznatky, analyzovat hlavní příčiny a hlášení incidentů
o Doporučovat bezpečnostní opatření k řešení kybernetických hrozeb identifikovaných proaktivním přístupem
o Pomáhat zlepšovat excelenci procesů CERT vedením dokumentace o informační bezpečnosti v souladu s regulačními požadavky
Váš profil:
o Předchozí zkušenosti s prací v týmu CERT nebo SOC a také se zapojením do vyšetřování incidentů v oblasti IS
o Znalost kybernetických hrozeb a zranitelností: jak správně identifikovat, třídit a náprava hrozeb na základě informací o hrozbách a také analýzy bezpečnostních událostí, dat protokolů a síťového provozu
o Odborná znalost technických a organizačních aspektů informační bezpečnosti, např. díky předchozím pracovním zkušenostem v oblasti obrany nebo útoku
o Důkladná znalost kybernetických hrozeb a rámce MITRE ATT&CK
o Orientace na výsledky, silné dovednosti v řešení problémů a adaptace na komplexní a vysoce regulované prostředí
o Týmový hráč ochotný spolupracovat s více kolegy napříč kancelářemi v mezikulturním prostředí
o Dobré dovednosti v psaní zpráv k prezentaci výsledků vyšetřování
o K dispozici během pracovní doby (po-pá) + pohotovostní služba
o Plynulá znalost mluvené i psané angličtiny, včetně bezpečnostní terminologie; Znalost němčiny je výhodou
Požadujeme:

Hledání práce je proces, který většina lidí zažije mnohokrát za život. Zatímco kdysi lidé práci tak často neměnili, dnes není ojedinělé střídat ji po dvou až třech Přesto mnoho kandidátů zjišťuje, že realita trhu práce je často jiná, než očekávali..

Trh práce se s nástupem umělé inteligence nezměnil jen technicky, ale i v tom, jak se kandidáti prezentují, jak firmy vybírají a co dnes rozhoduje o pozvání na pohovor. Mnoho postupů, které ještě před několika lety fungovaly, dnes přestává být efektivních. Pokud tedy člověk hledá nebo mění práci v roce 2026, musí některé věci dělat jinak než dřív.

Kdy začít hledat letní brigádu, abyste měli náskok? Podle dat portálu JenPráce.cz nabídka brigád pravidelně roste už od konce dubna a vrcholí na začátku léta. Kdo začne včas, má větší výběr i vyšší šanci získat lepší práci.

Jakou práci hledat, když nemáte praxi, zkušenosti ani vyučení? V roce 2026 je stále velká poptávka po lidech do skladů, výroby, ostrahy nebo pomocných provozních pozic. V článku se podíváme na to, jaké profese jsou dnes nejvíc žádané, kde můžete začít i bez zkušeností a zda můžete získat rekvalifikaci přes Úřad práce.