Darovali jsme 8 notebooků dětem samoživitelů. Přidáte se k nám?

Připojili jsme se k iniciativě "Nory Fridrichové":https://www.facebook.com/nora.fridrichova a Nadačního fondu "Znesnáze21":https://www.znesnaze21.cz/, která pomáhá dětem samoživitelů zajistit vybavení pro online distanční výuku. Darovali jsme 8 notebooků Lenovo. K iniciativě se již "připojily stovky firem a jednotlivců":https://www.facebook.com/nora.fridrichova/posts/10220712318295561. Mezi dárci jsou například společnosti jako Alza.cz, Česká spořitelna, T-mobile a další.

Radovan Hypš (JenPráce.cz):

“Nápad se u nás zrodil ihned poté, co se informace o této akci objevila na Facebooku Nory Fridrichové. Ve firmě jsme měli nějaké přebytečné laptopy Lenovo, které nám zůstaly po přechodu na nový hardware a měli v úmyslu prodat. Zavolal jsem paní Noře a společně se zástupcem Nadačního fondu Znesnáze 21 panem Čestmírem Horkým jsme vše velice rychle domluvili.

Samoživitelé starající se o domácnost si pro zdravé zajištění fungování rodiny nemohou dovolit žádné extra výdaje navíc a laptop je pro ně něčím nedosažitelným. Děti pak musí plnit úkoly velice složitě a nemohou se plnohodnotně vzdělávat.

Z pozice pracovního portálu vidíme dlouhodobý nedostatek kvalifikované pracovní síly na pracovním trhu a právě i nedostupnost základního vybavení pro vzdělávání může tento nedostatek do budoucna prohloubit. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň takto pomoci a těší mě, že se iniciativa paní Fridrichové ujala a dárci již věnovali k tisícovce laptopů.”

Systém výběru obdarovaných dětí přehledně popsala Nora Fridrichová v rozhovoru pro DVTV.

Pokud ve firmě najdete nějaké nepotřebné notebooky a rozhodnete se pro jejich darování, níže přidáváme návod, jak postupovat. Případně se lze také zapojit do kontinuálně běžící sbírky.

Jaký notebook ideálně darovat?

  • plně funkční
  • s nahraným operačním systémem (aby děti mohli ihned začít využívat)

Jak darovat?

  • napište paní Petře Klinkovské z Nadačního fondu Znesnáze21 na e-mail: info@nfpomoci.cz, vše s vámi domluví

Hledáte práci či brigádu?

Podívejte se na aktuální inzeráty práce či brigád.

Hledáte zaměstnance?

Vyzkoušejte efektivní inzerci s JenPráce.cz.

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2023 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena