Darovali jsme 8 notebooků dětem samoživitelů. Přidáte se k nám?

JenPráce.cz
Redakce JenPráce.cz 27. 10. 2020
Darovali jsme 8 notebooků dětem samoživitelů. Přidáte se k nám?

Připojili jsme se k iniciativě Nory Fridrichové a Nadačního fondu Znesnáze21, která pomáhá dětem samoživitelů zajistit vybavení pro online distanční výuku. Darovali jsme 8 notebooků Lenovo. K iniciativě se již připojily stovky firem a jednotlivců. Mezi dárci jsou například společnosti jako Alza.cz, Česká spořitelna, T-mobile a další.

Radovan Hypš (JenPráce.cz):

“Nápad se u nás zrodil ihned poté, co se informace o této akci objevila na Facebooku Nory Fridrichové. Ve firmě jsme měli nějaké přebytečné laptopy Lenovo, které nám zůstaly po přechodu na nový hardware a měli v úmyslu prodat. Zavolal jsem paní Noře a společně se zástupcem Nadačního fondu Znesnáze 21 panem Čestmírem Horkým jsme vše velice rychle domluvili.

Samoživitelé starající se o domácnost si pro zdravé zajištění fungování rodiny nemohou dovolit žádné extra výdaje navíc a laptop je pro ně něčím nedosažitelným. Děti pak musí plnit úkoly velice složitě a nemohou se plnohodnotně vzdělávat.

Z pozice pracovního portálu vidíme dlouhodobý nedostatek kvalifikované pracovní síly na pracovním trhu a právě i nedostupnost základního vybavení pro vzdělávání může tento nedostatek do budoucna prohloubit. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň takto pomoci a těší mě, že se iniciativa paní Fridrichové ujala a dárci již věnovali k tisícovce laptopů.”

Systém výběru obdarovaných dětí přehledně popsala Nora Fridrichová v rozhovoru pro DVTV.

Pokud ve firmě najdete nějaké nepotřebné notebooky a rozhodnete se pro jejich darování, níže přidáváme návod, jak postupovat. Případně se lze také zapojit do kontinuálně běžící sbírky.

Jaký notebook ideálně darovat?

Jak darovat?

Hledáte práci či brigádu?

Podívejte se na aktuální inzeráty práce či brigád.

Hledáte zaměstnance?

Vyzkoušejte efektivní inzerci s JenPráce.cz.

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2021 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena