Volné místo ve firmě Správa železnic, státní organizace

Právník - příprava vysokorychlostních tratí

Smluvní vztah pracovní smlouva (hpp)
Lokalita Praha
Firma Správa železnic, státní organizace
Kategorie Právní služby a soudnictví

O nás

Správa železnic, státní organizace

Již 20 let hospodaříme s železničními dráhami v majetku státu a plníme funkci vlastníka a provozovatele dráhy ve smyslu zákona o dráhách.Zajišťujeme provozování, provozuschopnost, údržbu, opravy, rozvoj a modernizaci drážní infrastruktury.

Hledáme právníka, který se chce podílet na přípravě vysokorychlostních tratí a být tak součástí projektu s velkým významem pro budoucnost. Čeká vás zajímavá a různorodá práce, která má smysl a motivační finanční ohodnocení. Těšit se můžete také na 6 týdnů dovolené, zkrácenou pracovní dobu a mnoho dalších skvělých benefitů. Buďte u zrodu unikátního projektu, který v ČR nemá obdoby!

Druh PPV

  • Pracovní poměr na 1 rok s předpokladem prodloužení na dobu neurčitou

Pracoviště

  • Praha

Možný nástup

  • Co nejdříve, ale na kvalitního uchazeče si rádi počkáme

Náplň práce:

  • Právní činnosti související s přípravou staveb VRT (územní a stavební řízení, majetkoprávní vypořádání, postupy dle liniového zákona, vyvlastnění apod.)
  • Agenda veřejných zakázek a smluvních vztahů
  • Úzká spolupráce s celým týmem a dalšími složkami organizace
  • Náplň práce se bude v průběhu přípravy výstavby dynamicky měnit, nebojte se stereotypu

Co od Vás očekáváme:

Kvalifikační předpoklady

  • Magisterský titul v oboru právo,
  • Výhodou znalost problematiky stavebního práva
  • Orientace v dalších právních oborech, které s přípravou vysokorychlostní železnice souvisí (veřejné zakázky a občanskoprávní smluvní agenda, územní plánování, správní právo…)
  • Uživatelská znalost programu Word, Excel a Outlook a také právních informačních systémů ASPI a Beck-online

Požadovaný profil

  • Proaktivní přístup, zodpovědnost, samostatnost
  • Výborný psaný i mluvený projev, schopnost argumentace
  • Organizační schopnosti, logické, analytické a systémové myšlení
  • Ochota řešit nestandardní situace a problémy
  • Odolnost vůči stresu

Co Vám můžeme nabídnout:

  • Různorodou práci na mimořádném projektu, která vyžaduje hledání nových řešení
  • Finanční ohodnocení odpovídající zkušenostem
  • Profesní rozvoj, možnost odborného i jazykového vzdělávání
  • Dovolenou 6 týdnů
  • Pružnou a zkrácenou pracovní dobu (37,5 hodin/týden)
  • Příspěvek na stravování, dovolenou a penzijní spoření
  • Jízdní výhody ČD i pro rodinné příslušníkyKartu MultiSport

  • Ústí nad Orlicí
  • ACE Trade spol. s r.o.
  • 26 000 – 29 000 Kč
  • Plný úvazek
  • Vhodné pro absolventy
    Benefity:
  • Dovolená navíc
  • Sickdays
  • Finanční bonusy / prémie
  • Firemní akce
  • Kafetérie
  • Slevy na firemní zboží
  • Příspěvek na stravování
  • Příspěvek na volný čas
  • Příspěvek na mobilní tarif
  • Závodní stravování
Zveřejněno: 16. listopadu
  • Běstovice
  • De Heus a.s.
  • 29 000 – 40 000 Kč
    Benefity:
  • Příspěvek na sport
  • Příspěvek na spoření / pojištění
  • Hrušovany u Brna
  • BKE a.s.
  • 21 000 – 24 000 Kč
    Benefity:
  • Sickdays
  • Přátelské prostředí
  • Velké Březno
  • Domov Velké Březno, příspěvková…
  • 19 700 – 26 000 Kč

Jaký pracovní úvazek je pro vás ten ideální?

Hledáte si novou práci? S námi se dozvíte, jaké jsou druhy pracovních úvazků, mezi kterými můžete vybírat.

Jak najít práci nebo brigádu na mateřské dovolené

Jste rodičem na mateřské dovolené a chcete si přivydělat prací či brigádou? Poradíme vám, na jaké nabídky se zaměřit, kde a jak hledat, jak na pohovoru uspět.

Vaše práva při zrušení dovolené zaměstnavatelem

Zaměstnavatel určuje čerpání dovolené svých zaměstnanců. Zjistěte, kdy může zaměstnavatel zrušit dovolenou, i tu, kterou již máte zaplacenou, nebo vás v průběhu dovolené z ní odvolat zpět do práce. Ukážeme vám, co všechno následně zaměstnavatel musí zaplatit.

Dvě zaměstnání současně - daně, nemocenská

Chcete si přivydělat a máte dvě zaměstnání? Můžete mít ke své pracovní smlouvě uzavřenou dohodu u svého stávajícího zaměstnavatele, pokud práce na dohodu bude jiná než ta, kterou děláte na základě pracovní smlouvy. Nebo můžete mít zaměstnavatele dva. Poradíme vám, jak řešit při HPP a DPP daně a nemocenskou.

Diskriminace na pracovišti - příklady a jak se bránit

Všichni jsme o diskriminaci slyšeli. Pojďme si vysvětlit, co to diskriminace je, jaké nejčastější typy diskriminace existují. Ukážeme si konkrétní příklady. Vysvětlíme si tři kroky, kterými se můžete proti diskriminaci bránit. A na závěr si řekneme, co diskriminace není.

Buďte nejpřipravenějším kandidátem na pohovoru!

Pojďme se připravit na pracovní pohovor. Po přečtení tohoto článku budete znát odpovědi na všechny své otázky - jak se připravit na pracovní pohovor, jaké zvolit oblečení, jak dlouho pracovní pohovor trvá.

Novinky v zákoníku práce 2023: velký přehled změn

S příchodem nového roku souvisí i legislativní změny. Rádi bychom vám usnadnili orientaci v chystaných novinkách. Proto v daném článku si představíme základní připravované změny roku 2023 spojené s pracovním trhem.

První den v práci je náročný. Pomůžeme vám!

První den v nové práci je vaší vizitkou –⁠ co si vzít na sebe, jak se připravit, na co se ptát, na co se neptat, jak se kolegům představit. Se vším vám pomůžeme!

Jak na změnu pracovní pozice, aby to vyšlo

Na stávající pozici jste již několik let a cítíte, že potřebujete změnu. Ať již povýšení, změnu pracovní pozice nebo dokonce změnu oboru? Podívejte se s námi na to, jaké máte možnosti a jak si o změnu říci, aby vám nadřízený vyšel maximálně vstříc.

Za darování krve máte nárok na placené volno

Bezúplatné darování krve je úctyhodná činnost každého dárce. Proto i zákoník práce na dárce myslí a přiznává jim za darování krve nárok na volno z práce, a to dokonce volno placené. Ukážeme vám, jak správně svou nepřítomnost v práci nahlásit a jaké jsou výhody pro dárce.

agenda AJ benefit Bor budoucnost činnost ČR den druh EU hledám hodnocení IT Most možnost na dobu neurčitou náplň práce NDA nová odpovědnost ohodnocení online plán plánování postup práce pracoviště pracovní pracovní poměr Praha práva právník právo pro rodinné příslušníky příspěvek rozvoj řízení samostatnost SOU spolupráce sport spoření stravování stres týden uchazeč uživatelská znalost výhody vzdělávání znalost činnosti dar díl doby dovolené finanční informační jazyk kov kvalitní mimořádné motivační myšlení na dobu náplň obor odbor odborné organizace organizační schopnost organizační schopnosti penzijní poměr PR právní problém profesní profi program projekt předpoklad příprava přípravy příslušník přístup rok řešení schopnost schopnosti situace smluvní součást standard stav stavební systém tým uživatel vztah zkušenost