Slibuji, že od Nového roku…

…začnu sportovat, jíst zdravě a přestanu kouřit. Nebo si už nebudu slibovat každoroční ohrané cíle a zaměřím se na pracovní předsevzetí. V práci se budu cítit lépe a domů budu chodit s lepší náladou. Jdete do toho s námi?

Nebudu se tolik stresovat

Dnešní doba je uspěchaná a plná stresu. To ale neznamená, že se s tím nedá alespoň částečně bojovat. Pomoci může pár základních pravidel. Přemýšlejte o tom, jestli se občas nestresujete ve chvíli, kdy to není tak úplně potřeba. Často ve vás takový pocit může vyvolat třeba jen kolega, který má špatný den. Berte takové situace s nadhledem, párkrát se nadechněte a jděte dál. Jednoduše je nejlepší si vytvořit priority a uvědomit si, že za každou maličkost vaše nervy nestojí.

Budu chodit z práce domů dřív

Máte pocit, že v práci trávíte většinu času a doma jste jen na skok? Pak byste nejspíš měli trochu zvolnit. Rovnováha mezi pracovním a osobním životem je pro spokojenost velmi důležitá. Snažte se rozvrhnout pracovní povinnosti tak, abyste nemuseli po pracovní době nic dohánět.

Nebudu si nosit práci domů

To souvisí s předchozím předsevzetím. Jít domů včas neznamená vzít si zbytek pracovních povinností s sebou a dohánět je během večeře s rodinou. Nechte je na pracovním stole a po odchodu se jim dál nevěnujte. Přečtěte si raději po cestě knihu nebo poslechněte příjemnou hudbu. Doma si dopřejte zasloužený odpočinek.

Budu si udržovat pořádek na pracovním místě

Všichni známe fráze jako “to je systematický nepořádek, to není bordel” a podobně. Věřte ale, že pokud si budete udržovat opravdu uklizený stůl, bude se vám pracovat mnohem lépe. Nebudete navíc ztrácet čas dlouhým hledáním propisky nebo poznámky, kterou jste si včera napsali, ale teď musela zázračně zmizet. Udělejte se ze svého pracovního místa příjemný prostor. Zažádám si o vyšší plat Cítíte, že jste se v práci někam posunuli a tomu by se měla přizpůsobit i vaše odměna? Pak si připravte argumenty a vydejte se za svým nadřízeným. Pokud budete sebejistí a dokážete, že odvádíte opravdu dobrou práci, nemůže to dopadnout špatně.

Najdu si lepší práci

Poslední předsevzetí je hodně razantní. Pokud jste ale dospěli k závěru, že potřebujete zásadní změnu, nebraňte se tomu. Práce je velkou součástí našich životů, takže je potřeba s ní být spokojený. Pracovních nabídek je víc než dost, máte tak perfektní příležitost najít uplatnění na pozici, která vás bude opravdu bavit.

Ať jste se rozhodli pro jakékoliv předsevzetí z našich tipů (nebo úplně jiné), přejeme vám, ať ho vydržíte plnit déle než do konce ledna. A jestli se to ani letos nevydaří, nezapomeňte, je to Jen Práce.

Hledáte práci či brigádu?

Podívejte se na aktuální inzeráty práce či brigád.

Hledáte zaměstnance?

Vyzkoušejte efektivní inzerci s JenPráce.cz.

Další rozhovory a články z poradny JenPráce.cz

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2022 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena