4 tipy, jak si přivydělat peníze z pohodlí domova

Vydělat si k běžné výplatě pár set korun či tisíc navíc není nikdy k zahození. Podívejte se na 4 nejčastěji dostupné možnosti přivýdělku i úskalí, která s nimi mohou být spojená.

Peníze navíc si z pohodlí svého bytu můžete vydělat i přesto, že nemáte to štěstí, aby vám zaměstnavatel čas od času nabídl tzv. home office (vykonávání práce z domova). Zatímco na home office potřebujete často pracovat s počítačem, u příležitostí, které pro vás vybrala JenPráce.cz, počítač tolik potřebovat nebudete.

1) Kurzy a doučování – zhruba 120+ Kč/h, liší se dle náročnosti

Pokud ovládáte nějakou činnost natolik, že byste ji byli schopni naučit i ostatní, můžete zkusit doučování. Nejen ze svých studentských let asi dobře znáte možnosti soukromé výuky matematiky či cizích jazyků. V tomto případě si stačí sepsat inzerát, v němž nabídnete své služby. Prostoru k umístění je mnoho: inzertní weby, Facebook či inzertní tabule v obchodech nebo na školách. S moderními technologiemi se navíc nemusíte hnout z pohodlí svého počítače – doučovat můžete klidně přes Skype, program na bezplatné volání.

Nabídnout ale můžete i vedení všemožných kurzů. Například na různých serverech se lze zaregistrovat jako lektor a vést tak kurz podle svého gusta. Tedy pokud vám ho schválí. Namátkou bývají často vypsané například kurzy věnované meditaci, workshopy a dílny tvoření i dekorace různých předmětů či přednášky související s osobním rozvojem.

2) Průzkumy trhu – výdělky či slevy za deseti- až stokoruny za dotazník

V České republice funguje řada agentur a společností, které provádějí dotazníkové výzkumy všeho druhu. Ideální práce na doma – můžete se do nich totiž dle libosti zapojit! Stačí se zaregistrovat na webech jednotlivých agentur (třeba Ipsos, GfK či Český národní panel).

Nejméně placené jsou dotazníky na internetu, které vyplníte zhruba od 5 do 60 minut. A podle délky jsou také placené, ovšem hlavně v desetikorunách. Stokoruny si však můžete vydělat například za naplánovaný telefonní rozhovor. V případě online dotazování (přes webkameru) se už může odměna vyšplhat klidně i k tisícovce. Takové dotazování ale může být opakované po dobu více dnů.

V neposlední řadě se můžete zúčastnit i osobních dotazovacích rozhovorů. Ty se konají většinou v nějakém neutrálním prostředí (kavárně), navíc po celé republice. Přestože si cestou dotazníků vylepšíte svůj rozpočet spíše o stokoruny nebo zajímavé slevy, jedná se o jistý přivýdělek.

3) Plnění obálek – do 10 Kč za kus

Údajně jen naplníte obálky reklamními či jinými propagačními materiály a odešlete je zpět na poskytnutou adresu. Za každou správně naplněnou obálku poté můžete očekávat výplatu.

V čem je háček? Řada firem po vás požaduje peníze předem, aby vám mohla obálky poslat. Jelikož se jedná pouze o stokoruny, jde o dobrou příležitosti, jak lidi napálit či je uvést v omyl. Některé nabídky totiž lákají na plnění obálek, které vám ale poštou nepošlou. Obálky si musíte zasloužit tím, že získáte klienty, kteří mají o nabídky z daných obálek zájem. JenPráce.cz vám proto u tohoto typu práce na doma radí přečíst si vždy pečlivě obchodní podmínky a neposílat nikam peníze předem.

Pokud by se vám přece jen některá z nabídek zdála seriózní, ověřte si zkušenosti s danou firmou v Google či jemu podobném vyhledávači. Hodnocení uživatelů na stránkách společností totiž mohou být smyšlená a doplněná fotkami staženými z fotobanky.

4) Kompletace kancelářských potřeb nebo reklamních předmětů – 100+ Kč/h

I tady platí staré známé: Důvěřuj, ale prověřuj! Řada firem nabízejících tuto brigádu na doma chce totiž poslat peníze předem a poté nedostanete vůbec nic. Anebo něco úplně jiného, než jste čekali.

Jinak se jedná o manuální práce, u které potřebujete trochu zručnosti. Podle dodaného plánku sestavujete dané předměty a chvíli trvá, než získáte ten správný grif, díky kterému vám už půjde další skládání jako po másle.

Shrnutí v bodech:

  1. spolehněte se na to, co umíte sami – doučováním a lektorováním kurzů se dají přivydělat slušné peníze
  2. volte raději jistotu menšího přivýdělku vyplňováním dotazníků u renomovaných výzkumných agentur
  3. nikdy raději neposílejte nikam peníze předem a firmy si vždy pečlivě na internetu prověřte
  4. vyhněte se tzv. pyramidovým hrám či jiné podobě multilevel marketingu – takový přivýdělek jste asi původně stejně nehledali

Hledáte práci či brigádu?

Podívejte se na aktuální inzeráty práce či brigád.

Hledáte zaměstnance?

Vyzkoušejte efektivní inzerci s JenPráce.cz.

Pracovní portál JenPráce.cz provozuje Coweo

© 2016–2022 Coweo Technologies s.r.o., všechna práva vyhrazena