Hledáme lidem práci Manpower

IT Customer Care Representative (The Czech Republic, Brno)

Lokalita Brno
Zadavatel ManpowerGroup s.r.o.
Kategorie Ostatní

O nás

ManpowerGroup s.r.o.

Co od Vás očekáváme:

Are you fluent in English? Do you want to work full-time in an international company in Brno in the Czech Republic? Are you the type of person who gets satisfaction from solving problems? Send me your CV and we can talk it over!

Popis pozice:

You will answer incoming support related phone calls as the first line of contact for the company and help customers with their issues.

The customers will contact you with technical problems related to company products - how to reset a password, how to set up the router, information about the products, etc.

Because of the time difference between you and the customer you need to work in a shift system. The employer realizes it's not always easy and that's why you get 50% extra during night and weekend shifts.

Profil kandidáta:

Advanced spoken English (B2-C1 level).

Basic knowledge of communication technology, e.g., INTERNET, TV, PHONE, etc.

Nabízíme:

We know your price, therefore, we offer you a fair basic salary 27.550 - 35.000 CZK + 50% extra during night and weekend shifts.

An additional week of vacation, so you can get enough of the rest.

We will offer you further training & development because we want you to grow with us.

With relocation will help you our relocation package.

  • Karlín, Praha
  • SPORT GAMES a.s., "v likvidaci"
  • Plný úvazek
Zveřejněno: 26. června
  • Uherský Ostroh
  • Květoslav Kaňovský
  • 17 000 – 24 000 Kč
Zveřejněno: 29. května
  • 19 000 – 23 000 Kč
  • Uherský Brod
  • SILAMO s.r.o.
  • 19 000 – 21 000 Kč
  • Poděbrady
  • Polabská stavební s.r.o.
  • 16 000 – 19 000 Kč
  • Svatý Jan
  • Cestovní kancelář Star Line, s.r.o.
  • 16 500 – 20 900 Kč
  • Milín
  • PARK Milín a.s.
  • 24 000 – 29 000 Kč
  • Dobříš
  • Agency worker company s.r.o.
  • od 20 000 Kč

INDEX NOSLUŠ s.r.o.

Brno, Šlapanice, okres Brno-venkov

Rekvalifikační kurzy od úřadu práce

Kdo je THP pracovník a jaký má plat

Poradíme vám, jak efektivně hledat a najít práci

Vaše práva při zrušení dovolené zaměstnavatelem

Zaměstnavatel určuje čerpání dovolené svých zaměstnanců. Zjistěte, kdy může zaměstnavatel zrušit dovolenou, i tu, kterou již máte zaplacenou, nebo vás v průběhu dovolené z ní odvolat zpět do práce. Ukážeme vám, co všechno následně zaměstnavatel musí zaplatit.

Vizitka v nové práci - strukturovaný životopis, vzor

Jak napsat průvodní dopis? Prohlédněte si vzor

Zjistěte, kdy máte nárok na náhradní volno

Co nabízí úřad práce pro cizince? Zjistěte!

Pružná pracovní doba má své výhody i nevýhody

Co s sebou na úřad práce? Jaké vzít dokumenty

Brno CV CZK easy IT kandidát náplň práce pozice práce system employer náplň PR profi technolog