Trápí vás pondělní deprese? Udělejte těchto 5 kroků a je po problémech!

V pondělí se nejspíš neprobouzíte s příjemným pocitem, když se po odpočinkovém víkendu musíte opět vrátit do práce. Pokud se snad při pondělním ránu do práce těšíte, patříte mezi velké výjimky. Většina lidí má při myšlence, co všechno je v novém týdnů čeká, pocit nechuti, strachu, lenosti a dokonce i únavy už od nedělního večera! My vás ale potěšíme - víme, jak proti tomu efektivně bojovat!

Pozorně čtěte, jak zlikvidovat ty zatracené pondělní deprese!


zdroj: hivehealthmedia.com

1. Zásadně nezačínejte nejhorším úkolem

Jestli si nechcete zkazit celý týden, není úplně dobré začínat den plněním nejpříšernějšího úkolu. Pokud můžete, nikdy si na pondělí nepříjemné úkoly neplánujte a raději je splňte ještě před víkendem. Uvidíte, jak se vám z neděle na pondělí bude spát lépe. Zároveň se pokuste si na pondělí naplánovat v práci takový program, aby pro vás byl snadno zvládnutelný (jestli ovšem máte ty možnosti).

2. Připravte se na pondělí už v pátek

Víte už v pátek, jaké úkoly vás čekají příští týden? Rozvrhněte si je podle toho, kolik vám práce zabere času, a označte si, čím začnete v pondělí. Tohle má super efekt na vaši psychiku v tom, že v pondělí máte pocit, že už jste něco pro svou práci udělali.

3. Udělejte si drobnou radost

Když spojíte nepříjemnou věc s něčím příjemným, co máte rádi, určitě uděláte dobře. Pokud milujete čokoládu nebo cokoli jiného, v pondělní den si to klidně dopřejte. Za jeden dietní hřích v týdnu se svět nezboří. Musíte si přece něčím vykompenzovat to nenáviděné pondělí.

4. Některé záležitosti odložte

Vžijte se do role ostatních pracovníků. Pokud vyloženě nespěcháte, odložte raději návštěvu lékaře či úřadu na jiný den. Pondělní návštěva by nebyla příjemná jak pro vás, tak pro lékaře. Vy se budete v čekárně mačkat jako sardinky a lékaři se budou podlamovat kolena, až uvidí pondělní nával pacientů.

5. Vyspěte se

Někdy víkendy dají člověku víc zabrat než celý pracovní týden. V pondělí pak na vás padá spánkový deficit, který jste nestihli během neděle dohnat. Proto vám doporučujeme, abyste si večírky a oslavy plánovali raději na páteční večer a sobotní noc si vyhraďte na to, abyste mohli dospat předchozí protančenou noc.

Publikováno: 31. 8. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist