7 chyb, kterými si ženy maří svou kariéru

Stále se samy sebe ptáte, co děláte špatně, že vás v práci ještě nepovýšili a absolutně nemáte autoritu i přesto, že svou práci vykonáváte na jedničku? Problém hledejte někde jinde!

Časté chyby žen se týkají jejich vzhledu nebo chování, kterými si nevědomky velmi ničí jejich kariéru. Pojďme se podívat na 7 věcí, kterým by se měly ženy vyvarovat.


zdroj: jl10ll.wordpress.com

1. Špatná volba oblečení

U volby oblečení byste se měly držet zásady: „Oblékej se pro pozici, kterou chceš, ne pro tu, kterou máš.“ Takže pokud vaši spolupracovníci mají šatník nedbalé módy, vy se oblékejte lépe (jestliže chcete být povýšeny). Za všech situací se vyhněte minisukním, velkým výstřihům a jehlovým podpatkům, které jsou zcela nevhodné.

2. Nesprávný účes

Jak jistě víte, vlasy velmi vypovídají o tom, jaké jste. Při úpravě účesu drbejte na to, aby měl správnou barvu a délku. Pro úspěšnou ženu je absolutně nevhodné mít hřívu až po zadek. Pokud se nerady vzdáváte vašich vlasů, alespoň si je sepněte nebo si udělejte výčes.

3. Výrazné líčení 

Do práce byste se neměly líčit příliš výrazně. Vyhněte se barevným očním stínům a tvářence, abyste nevypadaly jako omalovánka. Kolegové by z vás měli akorát legraci. Zároveň si dejte pozor na přesný opak – jít do práce bez líčení, nepůsobily byste důvěryhodně. Při malování dbejte na to, aby se vaše tvář zdůraznila.

4. Nevhodný úsměv

S úsměvem vždy s mírou. Určitě je milé, když v práci máte úsměv na tváři, než abyste se na kolegy mračily, ale určitě byste to neměly přehánět. Hlavně když se jedná o situaci, kdy se řeší důležitá věc. Snižovaly byste si tím pak vaši důvěryhodnost.

5. Nápadné doplňky

Jestli chcete být povýšeny, rozhodně zapomeňte na výrazné a barevné doplňky, které odvádí pozornost. Navíc pokud vám již není dvacet a nosíte svítivě růžové kruhy v uších, povýšení se dočkáte těžko. Noste takové šperky, aby byly decentní a podtrhly vaše ego.

7. Neschopnost udržet oční kontakt

Tento problém se týká většiny žen. Pokud se žena neudrží oční kontakt, znamená to, že není ve své kůži nebo není sama sebou. Když se ale dokážete dívat dlouho zpříma do očí, vyjadřuje to vaši sílu a působíte rozhodně.

6. Úprava na veřejnosti

Nikdy byste si neměly na veřejnosti, myšleno v práci, upravovat účes nebo si dodělávat make-up. Dělají to snad muži? Jestli je to nutné a nemůžete to vydržet, odskočte si na toaletu. Tím, že se stále budete kontrolovat, upravovat (budete dávat najevo svou ženskost), opět snižujete vlastní věrohodnost.

Publikováno: 25. 8. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist