5 tipů na osvěžující drink nejen v práci

Teploty v posledních dnech jsou skoro na umření. Vy se určitě potýkáte s tím, jak máte to šílené vedro v práci přežít. Co takhle si pracovní den jednoduše, rychle a levně osvěžit? Máme pro vás 5 tipů na letní drinky, které vás i v tom největším horku postaví na nohy.

Naše recepty na osvěžující nápoje nejspíš ocení hlavně ti, kteří mají v práci ledničku, protože bez ní by to vynikající pití nebylo to pravé. Přesto jsme přesvědčeni, že vám tyto drinky v každém případě den v práci zpříjemní.

1. Citronáda


zdroj:evernewrecipes.com

Sice je to obyčejná limonáda, ale zaručeně vás osvěží! Určitě znáte i její alternativu, oranžádu, která obsahuje jak šťávu z pomerančů tak i z citrónů. Ne abyste místo šťávy z citrónu koupili citrónový koncentrát! Jen pěkně mačkejte. Na 1 litrový džbán si připravte:

šťáva z 3-4 citronů

cukr podle chuti

1 celý citron

Vymačkejte citróny a jejich šťávu nalijte do džbánku, do kterého přidáte 800 ml studené vody. Podle chuti si drink oslaďte. Nakonec nakrájejte na plátky citrón, vhoďte ho do džbánku a nechce 10 minut marinovat. Pro větší ochlazení citronádu podávejte s ledem.

2. Letní voda


zdroj: healthyfoodhouse.com

Toto je asi nejčastější letní drink, který kombinujete z vašich oblíbených chutí a bylinek ze zahrádky. Osvěžující džbánek s citrónem a mátou určitě každý znáte, ale zkuste si do džbánu přidat pro změnu okurku! Tady je recept na 1 litr nápoje:

½ salátové okurky

2-3 snítky bylinek

5 tenkých plátků citronu nebo limetky

Nejprve naplňte džbán vodou, přidejte do něj promnuté bylinky pro uvolnění aroma, okurku a celé to zasypte ledem. Vodu nechte alespoň 10 min v ledničce, aby vstřebala chutě.

3. Ledový čaj


zdroj: gardenista.com

Vykašlete se na kupovaný ledový čaj a udělejte si za pět minut domácí a ještě lepší! Nachystejte si váš oblíbený čaj, ať už je ovocný, černý, bylinkový nebo zelený a hodně kostek ledu. Za chvilku máte skleničku výborného pití z těchto ingrediencí na stole:

1 sáček čaje

cukr / ovocný sirup

¼ citronu

Vložte sáček do skleničky a zalijte ho 100 ml vroucí vody a nechte pár minut louhovat. Tím vznikne velmi silný a aromatický čaj, který osladíte ve větším množství, než jste u teplého čaje zvyklí. Sklenici čaje naplňte do dvou třetin kostkami ledu a promíchejte. Poté, co se led rozpustí, přidejte na osminky nakrájený citron a trošku ho vymačkejte do čaje. Před podáváním vhoďte do čaje 5-6 kostek ledu a už čaj nemíchejte a ozdobte si ho čerstvou bylinkou.

4. Agua fresca


zdroj:foodnetwork.com

Tento nápoj pochází z Mexika a určitě si ho hned oblíbíte, protože jeho příprava je velmi jednoduchá! Můžete použít jakékoli sezónní ovoce, například jahody, meloun, ananas, broskve nebo meruňky. Na 1,5 litru drinku z melounu, budete potřebovat:

3 hrnky melounové dužiny, pečlivě zbavené všech semínek a nakrájené na kostky

750 ml studené vody

šťáva z 1/2 citronu

trocha cukru

Meloun s vodou rozmixujte dohladka a dochuťte citrónovou šťávou, popřípadě i cukrem (záleží na tom, jaké ovoce použijete).

5. Jahodové Lassi


zdroj: thefoofcharlatan.com

Lassi, indický drink, chutná podobně jako mléčný ovocný koktejl. Můžete ho udělat z jakéhokoli ovoce, které se lehce rozmixuje. Pro větší osvěžení přidejte k ovoci na rozmixování i pár kostek ledu. Na typické Lassi se používá mango, ale jelikož je těžké u nás v obchodech sehnat krásně vyzrálé, orientujte se raději na jinou variantu. Na 1 skleničku nápoje je nejlepší: 

100g jahod 

100ml studené vody 

100g bílého jogurtu 

1 lžíce medu 

šťáva z 1/8 citrónu

Omyté ovoce, jogurt, med a citron vložte do mixéru. Poté přilijte 100 ml studené vody a vhoďte 3 kostky ledu. Vše dohladka rozmixujte a můžete podávat.

Doufáme, že se vám naše tipy na letní osvěžení budou hodit. Pokud vás však ani vychlazený drink neosvěží, zkuste se porozhlédnout po nějaké zajímavé práci v zahraničí. Někde u moře nebo třeba na Aljašce :-)

Publikováno: 12. 8. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist