5 rad jak přežít vedra v práci

Počasí nám pracovníkům aktuálně moc nepřeje, ale nevadí! To bychom nebyli my Češi, abychom si s tím hravě neporadili. Přinášíme vám několik zaručených rad, jak si s těmi nejzáludnějšími vedry poradit. Pokud víte o nějaké další super radě jak zatočit s vedry v práci a není uvedena v našem článku, podělte se s námi do komentářů níže, budeme rádi!

1.      Dodržujte pitný režim

Je důležité udržet rovnováhu mezi výdejem a příjmem tekutin, obzvláště je potřeba si na tuto rovnováhu dát pozor v tomto horkém počasí. Pitný režim by vám měl zajistit zaměstnavatel, a to celoročně! Článek o tom co Vám musí zaměstnavatel poskytnout, naleznete zde.  Spíše se vyvarujte sladkým limonádám, úplně nejlepší je klasická nesycená voda.

2.      Zvolte správné oblečení

Toto se může zdát jako samozřejmost, ovšem určitě ne pro ty, kteří mají v práci jasně daný dress code. Je však pravdou, že v těchto vedrech i striktní zaměstnavatelé měknou a zaměstnancům povolí neformálnější oblečení. Pokud si ten oblek nebo kostýmek přece jen vzít musíte, pokuste se zvolit takové materiály, které budou vysoce prodyšné. Malý tip pro muže: Pokud se opravdu hodně potíte, zvolte pod prodyšnou košili tílko, které pomůže pot odsát, a zabráníte nevzhledným skvrnám potu na košili.
 
3.      Pracujte tam, kde mají klimatizaci

Hehe, to je rada, co? Pokud přemýšlíte dopředu a víte, že vám vedra dělají problémy, vyberte si zaměstnání, kde ta klimatizace prostě je. Pokud "klimoška" není, ale je to vaše práce snů, měla by být vaše první žádost u šéfa, tedy až po žádosti o navýšení mzdy, žádost o zřízení klimatizace! Pokud se vás sejde více, můžete se zmínit o odborech. To by mělo zabrat.

4.      Nepřejídejte se a dejte si něco lehkého

Ale tak vlastně můžete, jen spíše zvolte lehčí pokrmy. Ono dát si ve 40° svíčkovou s osmi nebude úplně ideální. Těžké jídlo a třeba jedno orosené k obědu vás může na zbytek dne úplně vyřadit, což nechcete vy a nechce to ani váš šéf. Z poledního menu zkuste zvolit možnost číslo 2, kterou standardně ani nečtete a vlastně ani nevíte, že krom jedničky, je ještě v nabídce něco jiného, ale právě ve vedrech ten salát určitě bodne více než guláš.

5.      Nechoďte do práce

Co k tomu dodat více, prostě zůstaňte doma. Nebo pokud máte to štěstí a ve vašem zaměstnání existuje institut "home office", vyberte si jej. Šéf to zajisté pochopí, obzvláště, když vám bude žádost o home office vyřizovat z jeho vlastní aktuálně probíhající home office.

Pokud ještě žádnou práci nebo brigádu nemáte, zkuste se podívat na naší aktuální nabídku práce a brigád z celé ČR zde: www.jenprace.cz. Jistě si vyberete kvalitní job, kde se budete minimálně potit :-)

Publikováno: 7. 8. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist