5 nejbohatších Čechů

Máte ponětí o tom, kteří Češi jsou aktuálně nejbohatší? Na prvním místě už několik let figuruje Petr Kellner a ještě dlouho to tak zůstane. Proč? Až uvidíte tu nepředstavitelnou částku miliard korun, bude vám to jasné.

Ukážeme vám miliardáře v Česku, které vyhodnotil magazín Forbes jako prvních pět nejbohatších! 


zdroj: facebook.com

1. Petr Kellner (51) – 220 MLD. Kč

Na vrcholu žebříčku už figuruje devět let a asi jen těžko ho někdo překoná i přesto, že v Rusku nedávno přišel o miliardy. Jeho společnost PPF, jejíž součástí je například i Home Credit, z něj udělala nejbohatšího Čecha, je zaměřená na spotřebitelské financování, maloobchodní prodej, pojišťovnictví, bankovnictví a obchodování s nemovitostmi.

2. Andrej Babiš (61) – 64 MLD. Kč

Ministr-miliardář poté co přestal kontrolovat svoje firmy, začalo se jim paradoxně dařit ještě více. V současné době je Babiš majitelem argrochemického holdingu Agrofert (například Kostelecké uzeniny, mlýny a pekárny Penam), které zahrnují i celostátní deníky Lidové noviny a Mladá fronta DNES a další z vydavatelství MAFRA.

3. Radovan Vítek (44) - 47 MLD. Kč.

Tento český podnikatel vybudoval realitní impérium. Jeho skupina CPI PG rozvíjí své aktivity v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, maloobchodu, hotelů a logistických center.

4. Karel Komárek (46) - 41 MLD. Kč

Základ majetku Karla Komárka tvoří ropa a zemní plyn (těžba z Moravských naftových dolů, těžba v Gruzii a v Rusku), které tvoří tři čtvrtiny zisku jeho skupiny KKCG. Patří mu také cestovní kanceláře Fischer, Nev-Dama a Privileq, informační linky 1188 a řada nemovitostí.

5. Pavel Tykač (46) – 31 MLD. Kč

Pavel Tykač vydělal první stovky milionů jako obchodník s počítači ve firmě Vikomt. Nakonec získal stoprocentní podíl skupiny Czech Coal, jež zastřešuje bývalou Mosteckou uhelnou. Tím, že má menšinový podíl v elektrárně Chvaletice a spojuje tak vlastní uhlí a elektrárnu, se stává významným dodavatelem elektřiny.

Publikováno: 9. 10. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist