4 tipy na boj s nachlazením! Aneb zpátky do práce

Už nevíte, co si máte vzít, aby vám konečně bylo lépe a mohli jste jít zdraví do práce? Podzimní nachlazení dokáže pěkně potrápit. Začne to rýmou, pokašláváním, bolestmi v krku a kýcháním. Neustále jsou „v pohotovosti“ papírové kapesníčky, cucavé pastilky a litry horkého čaje. Naše osvědčené recepty při boji s nachlazením vám zaručeně pomohou. Někdy sice musíte zatnout zuby, abyste „lektvar“ ze zajímavých kombinací chutí požili, ale uvidíte, že se to dá zvládnout. Výsledek jednoznačně stojí za to!

Tyto recepty vás stoprocentně nezklamou!

1. Cibule s medem

Zní to děsivě, že? Efekt je ale vynikající. Věřte, že pro někoho je to dobrůtka. Střední cibuli najemno nakrájejte a smíchejte ji s třemi lžicemi medu. Směs nechte několik hodin uležet a poté ji propasírujte přes husté síto. Jednu lžíci této sladké medové šťávičky s extrakty cibule stačí užívat třikrát denně.


zdoroj: theloafstory.com

2. Zázvor, med, citron

Léčba zázvorem je pro mnohé lépe poživatelná než předchozí recept. Kombinace zázvoru, medu a citrónu skutečně dělá divy. Nejprve zázvor oloupejte a nastrouhejte nebo nakrájejte. Zalijte ho šťávou z citrónů a oslaďte medem či cukrem. Buď tuto směs necháme uležet v lednici a používáme ji jako samotný sirup, z kterého odebíráte jen tu tekutou část. Nebo si ze zázvoru, medu a citronu můžete udělat horký nápoj – stačí zalít vroucí vodou a nechat pár minut louhovat. Zázvor, náš všelék, není skvělý jen na nachlazení, ale zmírňuje i bolesti hlavy, podporuje trávení a zpomaluje některé druhy rakoviny.


zdroj:cookingthyme.wordpress.com

3. Křenový med

Křen obsahuje stejné množství vitamínu C jako pomeranče nebo citrony, navíc je bohatý na draslík. Má pročišťující účinky a můžete ho užívat i jako přírodní antibiotikum. Při nachlazení vám pomůže k uvolňování hlenů a vykašlávání. Doporučuje se smíchat jedna lžíce medu a jedna lžíce nastrouhaného křenu a užívat třikrát denně jednu lžičku této směsi. Vynikajícím prostředkem je křen též v rekonvalescenci, protože aktivuje životní síly. Nesmíte to ale s křenem moc přehánět, mohl by vám podráždit žaludek.


zdroj: theepochtimes.com

4. Šalvěj

Pojďme se podívat i na léčivé bylinky, které pomáhají při nachlazení. Ideální jsou takové rostliny, jež jsou bohaté na dezinfekčně působící silice, čímž potlačují množení bakterií a virů, uvolňují dýchací cesty a usnadňují dýchání. Na bolest v krku je nejlepší Šalvěj lékařská. Můžete žvýkat její lístky nebo popíjet čaj. 


zdroj: infusionesmedicinales.com

Publikováno: 23. 10. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist