10 nejnebezpečnějších povolání na světě

Stěžujete si, že je vaše práce moc náročná a namáhavá? Měli byste si uvědomit, že na světě existují mnohem horší zaměstnání, než je to vaše. Podívejte se na povolání, při kterých pracovníci každý den riskují svůj život. 

Neskutečný hazard! 

1. Krabí rybáři

Práce krabích rybářů je 26 krát více nebezpečnější než průměrné zaměstnání. V tomto povolání 80% úmrtí zapříčiňuje podchlazení nebo utonutí. Rybáři také trpí vážnými zraněními v důsledku těžkých strojů a zařízení.


zdroj: youtube.com

2. Dřevorubci

Dřevařský průmysl patří mezi odvětví s nejvyšší úmrtností pracovníků, u kterých je třicetkrát větší pravděpodobnost, že zemřou při práci než ve většině jiných povolání. Převážná část úmrtí v dřevorubectví pochází z chyb vybavení nebo padáním stromů.


zdroj: youtube.com

3. Dojiči hadů

Toto je nebezpečná, ale naprosto nezbytná práce, která ušetří ročně mnoho lidských životů. Přestože se při této činnosti pracovníci drží bezpečnostních postupů, každé odebírání jedu nese vysoké riziko.


zdroj: youtube.com

4. Prostitutky

Prostitutky vždy riskují zatčení za prodej sexuální služby, ale ještě nebezpečnější je pro ně hrozba pohlavně přenosných chorob, fyzického násilí nebo dokonce smrti. Na rok připadá 204 úmrtí na každých 100.000 prostitutek.


zdroj: youtube.com

5. Výrobce mikročipu

Čipy jsou vytvořeny z mnoha nebezpečných chemických látek včetně arsenu. I když výrobní čipy nemusí být na první dojem fatální, mají dlouhodobé účinky na zdraví - vysoká míra potratů, vrozené defekty, rakovina a onemocnění dýchacích cest.


zdroj: youtube.com

6. Jezdec na býkovi

Jízda na býkovi kypěla popularitou od roku 1990 se sliby velkých peněz za 8 sekund jízdy. Jezdci mohou utrpět nejméně jedno vážné zranění na každých 15 akcí, kterých se účastní.

zdroj: youtube.com

7. Těžaři ropy

Většina těžařů ropy pracuje v šestnácti hodinových směnách, při kterých mají velmi málo spánku. Kvůli požárům a explozím oleje je tato práce na vrcholu nebezpečí s mírou 27 úmrtí na 100.000 pracovníků ročně na moři.


zdroj: youtube.com

8. Podvodní svářeči

Podvodní svářeči čelí každý den v práci celé řadě nebezpečí - úraz elektrickým proudem, výbuch, dekompresní nemoc. Každoročně při práci umírá asi 30 pracovníků z 200 svářečů.


zdroj: youtube.com

9. Oceláři

I když mají oceláři bezpečnostní postroje, stále riskují pád z velké výšky. Práce také zahrnuje riziko vážného zranění z ocelových nosníků nebo stěny, která se může zhroutit na pracovníky. V roce 2005 měli oceláři ještě úmrtnost 56 úmrtí na 100.000 pracovníků.


zdroj: youtube.com

10. Bush piloti

Bush piloti mají více rizik za nižší plat, než je průměr dopravních pilotů. Na pilota připadá 13,59 nehod na 100.000 letových hodin. Piloti na Aljašce mají dvakrát více nehod, než shledáváme u ostatních pilotů.


zdroj: youtube.com

Publikováno: 9. 10. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist