10 chyb, které dělají mladí při hledání práce

Nemáte úspěch při hledání práce?  Čím to asi může být? Personalisté se za posledních pár let stále častěji setkávají s mnoha chybami u lidí ve věku mezi 20 a 32 lety. Přešlapy pramení hlavně z jejich přemrštěné sebedůvěry a malého respektu k autoritám.

Ukážeme vám 10 největších nedostatků.


zdroj: staffingagencyatlanta.com

1. Myslí si, že to mají na háku

Mladí lidé mají mylný dojem, že všichni s nimi budou jednat jako jejich rodiče - opatrně a s pochopením pro jejich potřeby bez toho, aniž by vyvinuli nějakou výraznější námahu.

2. Praxi začínají hledat pozdě

Ti, kteří jsou přesvědčení, že hned po škole s titulem v kapse získají práci lusknutím prstu, jsou na omylu. Studenti vysoké školy by se měli o svou praxi více zajímat – hledat si například letní stáž v zahraničí.

3. Nevyužívají kontakty bývalých spolužáků

Kontakty získané od rodičů a přátel jsou fajn, ale proč nevyužít situace mezi lidmi ze studií, kteří se nejspíše pohybují ve stejné nebo velmi podobné pracovní oblasti.

4. Odbytý a přitom sebevědomý životopis

Velké množství mladých kandidátů o zaměstnání příliš nedbá na vzhled a formulace životopisu, což skutečně nepůsobí reprezentativně.

5. Nevidí rozdíl mezi motivačním dopisem a životopisem

Často se stává, že uchazeči do motivačního dopisu v podstatě zkopírují svůj životopis a nesplní tím účel motivačního dopisu – musí být krátký a pestrý.

6. Nepřipravenost

Než vyrazíte na pohovor, nestačí jen rychle prolétnout webové stránky firmy, o jejíž pracovní pozici se ucházíte. Věnujte dostatek času prostudování podrobností o firmě – novinky o firmě, sociální sítě atd..

7. Nezajímají se o svůj veřejný profil na sociální síti

Lidé by si měli dávat pozor na to, cokoli se vkládá na jejich veřejný profil, aby bylo podrobeno „cenzuře“. Vzpomeňte si na nějaké své „párty“ fotky. Asi by nepůsobilo moc dobře, kdyby je viděl váš budoucí šéf.

8. Nevděk

Na konci pohovoru se jen málokdy setkáme s člověkem, který poděkuje za věnovaný čas, což určitě není dobrou vizitkou. Po pohovoru byste měli vždy poděkovat a zeptat se na to, co nyní bude následovat.

9. Málo respektu

Stává se, že mladí zapomínají na hierarchii vůči autoritám a nemají dostatek úcty. Stále se cítí být součástí dialogu, ale ne vždy mají do něho co mluvit.

10. Spoléhají na internet

Tuto chybu dělají snad všichni. Lidé tráví spoustu času hledáním volných pracovních pozic pouze na internetu a odepisují snad na všechno, co jim přijde pod ruku. Rozhlédněte se i okolo sebe a ptejte se například přátel a známých na pracovní nabídky.

Publikováno: 13. 11. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.

×
Toplist