Tipy na zimní brigády v sezóně 2014/2015

Začíná „přituhovat“ a trápíte se tím, že nevíte, kde sehnat brigádu? Zima je sice oproti zbytku roku nejvíce rozdílným obdobím a některé práce nelze vykonávat, ale na druhou stranu se tu nabízejí jiné zajímavé pracovní pozice, které toto roční období přináší. Zde vám ukážeme pár tipů na brigády a jsme si jisti, že si bez problémů vyděláte na vánoční dárky.

Kulturní akce

Festivaly sice už skončily, ale vzápětí se rozjíždí plesová a divadelní sezóna, kdy se shánějí hostesky, šatnáři, security, barmanky, uvaděči a úklidová četa. Nejlepší je se zeptat přímo na místě - v divadle, kulturním domě či kině, zda nepotřebují posilu personálu. Dále se můžete obrátit na agentury, které brigády zajišťují.

Příprava na zimu

Před příchodem zimy je potřeba udělat několik prací, které můžete využít jako brigádu.

Do pneuservisu přijíždí mnoho aut na výměnu zimních pneumatik, což vyžaduje více pracovníků než za běžných podmínek.

Kde se topí tuhým palivem, je nutné se na zimu připravit – skládání uhlí, štípání a řezání dřeva. To vše ovšem vyžaduje fyzickou kondici, a proto starší lidé jistě ocení vaší pomoc.

Přípravy na zimu se konají i v lese nebo na zahradě, kde zvířata i rostliny potřebují velkou péči.

Zimní střediska

Stejně jako v létě se jezdí za sluníčkem a koupáním, v zimě jsou hojně vyhledávána horská střediska, kde je větší množství sněhu, tudíž i možnost lyžování, snowboardingu a například i „bobování“. Opět se jedná o sezónní záležitost brigády. Můžete vykonávat práci v hotelu jako pokojská, uklízečka, kuchař/kuchařka nebo animátor/animátorka, který se stará o zábavu hostů v různém věkovém rozmezí (nejčastěji dětí). Dále můžete působit v lyžařské nebo snowboardingové škole jako instruktor.

Vánoční prodej

Se zimou jsou samozřejmě spojeny hlavně Vánoce a adventní trhy. Zde se vám nabízí jakýkoli prodej – ať u pultu s kapry, stromky nebo s různými cukrovinkami a punčem. Jistě se vám při této myšlence vybaví promrzlé končetiny, což je samozřejmě nepříjemné, ale je pravdou, že si můžete vydělat slušné peníze. Hlavně se po této práci poptávejte co nejdříve a nečekejte na začátek prosince.

Nezapomeňte ani na nákupní centra, kde každoročně v prosinci, ne-li dříve, propuká nákupní horečka. Každý shání vánoční dárky a to je přesně váš čas, kdy zaručeně seženete brigádu. Můžete například prezentovat nějaké výrobky, doplňovat zboží nebo dělat pokladní. Už teď sledujte výlohy, zda se na vývěsce neobjeví nabídka na výpomoc nebo se podívejte přímo na webové stránky velkých firem či se jednoduše zeptejte v přímo obchodě.

Publikováno: 25. 10. 2014

Komentáře ke článku

Toplist