Volných míst přibývá, ale někteří nezaměstnaní o práci nejeví zájem

Volná pracovní místa přibývají a nezaměstnanost v ČR klesá. V tomto roce nabízely úřady práce o 50% více volných míst, než tomu bylo ve stejném období v minulém roce. Poptávka po pracovnících roste, ale zkušenosti agentur ukazují, jak je těžké obsadit volné pozice. Podívejme se, jaké to má příčiny.

Nevhodná místa pro matky s dětmi

Velká část volných pracovních pozic, kde probíhá třísměnný provoz, není vhodná například pro matky s dětmi, které ve značné míře spadají do skupiny nezaměstnaných. 

Raději vysoké dávky než nízkou mzdu

U další části nezaměstnaných se projevuje jiný problém – nemají o práci zájem. Když si spočítají a porovnají čistou mzdu se sociálními dávkami, ve většině případů vyhodnotí jako výhodnější zůstat doma - v evidenci úřadu práce.

Ztráta pracovních návyků

Část nezaměstnaných tvoří i lidé, kteří jsou zapsaní na úřadu práce více než dva roky. Práci sice mohou najít poměrně snadno, ale nejsou schopni si zaměstnání udržet, jelikož za tu dobu co byli bez práce, ztratili pracovní návyky. Proto je u nich častým jevem po nástupu do práce to, že velmi brzo je pracovní poměr ukončen nebo mají neomluvenou nepřítomnost v zaměstnání.

Nejvyšší zájem je momentálně po těchto pracovnících:

Výrobní pracovníci

Naše tipy:

Skladníci

Naše tipy:

Řidiči nákladních automobilů

Naše tipy:

IT pracovníci

Naše tipy:

 

Zdroj: Novinky.cz

Publikováno: 15. 6. 2015

Komentáře ke článku

Toplist