Více než polovina Čechů o dovolené zůstává doma. Nemá peníze

Letošní letní dovolenou více než polovina Čechů stráví doma nebo pojede na vlastní chatu či chalupu. Mezi důvody patří i to, že na pobytový zájezd nemají finance. Podobně to mají i Poláci, Slováci a Maďaři. Rumuni a Bulhaři naopak budou trávit dovolenou mimo domov. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury GfK pro společnost Provident Financial.

Každý sedmý Čech se chystá do zahraničí

Doma nebo na chalupě zůstane o dovolené každý druhý Čech. Pětina Čechů chce cestovat po České republice a každý sedmý člověk vyrazí do zahraničí. Češi totiž rádi tráví dovolenou v klidu na své chatě, aniž by museli daleko cestovat.

Mezi ostatními zeměmi je na tom podobně Rumunsko a Bulharsko, ale spíš proto, že mají vlastní teplé moře, tudíž nemusí jezdit za hranice. Slováci tvoří výjimku, více než obyvatelé z ostatních zemí plánují vycestovat do zahraničí.

Češi si na dovolenou nepůjčují

Na dovolenou nemají peníze více než dvě pětiny lidí v Česku a o půjčce ani neuvažují. Pouze dva lidé ze sta si plánují půjčit peníze na dovolenou od bank i nebankovních společností. Naopak Poláci, Bulhaři či Rumuni se půjčky tolik nebojí, jsou mezi sedmi až devíti procenty.

Raději zůstat doma nebo chatě

Z výzkumů plyne, že Češi dovolenou klidně stráví doma nebo na chatě a nemají potřebu si na ni půjčovat. Čtvrtina Čechů chce za dovolenou utratit stejnou částku jako loni, pětina plánuje do dovolené investovat méně. Pouze čtyři ze sta Čechů by ráda vyrazila na dražší dovolenou než v loňském roce. Skoro polovina Čechů nemá žádné plány do investice dovolené.

Publikováno: 29. 6. 2015

Komentáře ke článku

Toplist