Studovat vysokou ve čtyřiceti? Proč ne!

Máte chuť se znova vrátit do školy? Udělejte to. Zjistíte, že v dnešní době máte úplně jiné možnosti, než tenkrát. Můžete vybírat z velkého spektra oborů a určitě najdete to, co vás baví.

První co vás napadne nejspíš je, jak byste skloubili školu s vaším zaměstnáním, ale v tom problém nehledejte.

Nemusíte chodit do školy každý den, volit si tedy prezenční formu studia. Výhodnější pro vás bude, když se přihlásíte na kombinované neboli dálkové studium a budete moci při tom chodit do práce. Výuka totiž může probíhat prostřednictvím e-learningových programů, přes Internet, nebo můžete docházet na sobotní výuku.

Celková docházka do školy kvůli zápisu předmětů, termínu zkoušek a jejich výsledků atd. je usnadněna internetovým univerzitním portálem, díky kterému můžete hodně věcí řešit z domova přes počítač, což před dvaceti lety nebylo možné.

Další překážkou při rozhodování pro vás může být i váš pokročilý věk s těžkým úkolem, který byste museli zvládnout. Až byste přišli na první seminář na univerzitě, zjistili byste, že jste na tom věkově všichni stejně. Najdou se i tací, co mají chuť studovat i po padesátce. To samé platí s obtížností studia. Musíte myslet na to, že nejste sami, kdo nestíhá a má pocit, že nemá na to školu zvládnout.

 Buďte se spolužáky v kontaktu a uvidíte, jakou budete mít v sobě vzájemnou podporu. Když jeden nebude stíhat, druhý mu pomůže a příště se to zase otočí.

Vidíte sami, že škola přináší i hodně kladných výsledků. Nejen, že si odnesete diplom, ale zůstanou vám i dobří přátelé, s kterými můžete být neustále v kontaktu.

Publikováno: 2. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist