ROZHOVOR: Brigáda ve fresh baru

Zvažujete si přes prázdniny najít dlouhodovou brigádu, ale bojíte se, jak byste to zvládávali, až nastoupíte zpátky do školy? V následujícím rozhovoru se dozvíte, že když si správně rozvrhnete svůj čas a určíte si priority, dá se to zvládnout! Než dostudujete, můžete být povýšeni jako Aneta, s kterou jsme uskutečnili následující rozhovor, a brigáda se stane vaším stálým zaměstnáním. 

Ahoj Aneto, pověz nám, prosím, na úvod, jak ses dostala k brigádě ve fresh baru?

Ahoj, k brigádě ve fresh baru jsem se dostala náhodou přes jednu kamarádku, která mě doporučila vedoucí provozovny. Pak jsem šla na zkušební směnu a tam jsem musela odpracovat pár hodin zdarma, aby se vyzkoušelo, jak mi to půjde a vzali mě :-) .

A za jakým účelem jsi šla na brigádu? Nudila ses o prázdninách nebo sis potřebovala vydělat? Nebo tě jednoduše lákala práce ve fresh baru a chtěla jsi být u těch všech ovocných a zdravých dobrůtek? :-)

Brigádu jsem sháněla už dlouho, chtěla jsem si přivydělat, abych byla méně závislá na rodičích. V Hradci byl docela problém sehnat práci, která bude zábavná a vcelku dobře placená, takže jsem byla ráda, když se tahle nabídka vyskytla.

Jak dlouho ve fresh baru pracuješ?

V srpnu to už budou dva roky. Utíká to :-) .

Nastal u tebe nějaký kariérní posun za tu dobu, co tam pracuješ?

Ano, nastal. Jelikož jsem byla pečlivou brigádnicí a měla jsem dost odvahy :-D , stala se ze mě po roce práce ve fresh baru vedoucí provozovny v Praze :-).

Tak to gratuluji :-). Co tě na té práci baví a naplňuje?

Baví mě, že si práci můžu zorganizovat a můžu si přizpůsobit sama sobě svou pracovní dobu, a taky že je vidět nějaké úsilí po kratší době. Jsou zde vedoucí pracovníci, co dokáží práci a úsilí ocenit. Máme super kolektiv a chodíme i na společné akce mimo práci, což je super! :-)

Takže pořádáte takové teambuildingy, to se máte! Čím je váš fresh bar typický a jedinečný? 

Naše produkty jsou čistě z ovoce a zeleniny nepřidává se cukr, nepřidává se led. Celý proces výroby drinku probíhá přímo před zákazníkem, který může sledovat, co se mu do drinku přidává. Naší zásadou je zlepšit zákazníkovi den úsměvem, ochotou a příjemnou obsluhou.

Jak s tím jsi ve styku každý den, neleze ti už ovoce a zelenina krkem? :-D

I když si to lidi myslí, tak ne. Skoro denně si drink dám. Je to závislost :-D.

Takže sis to spíš zamilovala! Já se nedivím, měla bych to stejně. Vraťme se zpátky k tomu tvému pracovnímu posunu . Jaké to teď je pracovat z té druhé strany "šéfové" ?

Člověk vidí věci, které dřív nechápal, proč jeho vedoucí dělá. Není sranda s lidmi pracovat a předávat jim úkoly, je těžké někoho zaškolit, ale na druhou stranu když se to pak povede, tak to stojí za to! Baví mě pozorovat proměnu člověka, který když přijde, umí sotva oloupat pomeranč a postupem času se z něj stane člověk, který by mohl dělat z fleku manažera. To samozřejmě není případ každého :-D.

Plánuješ tuto práci jako svou kariéru do budoucna a zůstat tu nebo se chceš realizovat v jiné oblasti, v té co např. studuješ?

Ráda bych ve firmě zůstala i nadále. Miluju tuto práci, přijde mi že pro ni žiju. I když to někomu přijde jako podřadná práce, já se tak necítím.

To ráda slyším :-) . I přesto se tě zeptám - je pro tebe tato práce náročná po fyzické i psychické stránce? Co to pro tebe obnáší? Vím o tobě, že studuješ. Jak zvládáš práci se školou, není toho moc?

Je to hodně náročné. Rozhodla jsem se studovat prezenčně a do toho mám práci na HPP. Je to fyzicky náročné a hodně lidí v mém okolí to i odsuzuje, že si neužívám studentských let, ale já bych to neměnila. Jsem nezávislá na rodičích, letos dokonce vyrazím i na tři dovolené :-) .

A jak sis zvykala na tu kombinaci školy a práce? Škola a známky šly stranou? 

Během školního roku se to dá zvládat. Problémem je trošku zkouškové období, kdy je potřeba zabrat a víc se učit. Mám domluveno, že v tento měsíc mohu odpracovat méně hodin. I když jsem neustále k dispozici na telefonu, tak fyzicky v práci být nemusím. Podle mého názoru jde jen o to si správně zorganizovat čas :-).

Tak to je parádní, že máš takovou možnost. A opět na závěr rozhovoru tě poprosím o nějakou radu pro čtenáře. Co bys jim doporučila, když chtějí sklobit dohromady školu s prací či brigádou, aby se z toho nezbláznili? :-D 

Pokud vás ta práce baví, tak si dokážete svoje zájmy a školu zorganizovat. Popravdě škola je u mě na druhém místě. Není to jednoduché a neznám nikoho ve svém okolí, kdo by pracovat stejný počet hodin jako já a do toho chodil do školy a vše zvládal. Stačí mi i jeden den volna s přáteli a energii a chuť pokračovat je zase zpět :-) .

Děkujeme za rozhovor!

Publikováno: 3. 7. 2015

Komentáře ke článku

Toplist