Pracujeme, i když máme volno

Čím dál méně zaměstnanců odděluje čas vyhrazený pro práci a vlastní soukromí či odpočinek. Ukážeme vám výsledky průzkumu personálně-poradenské společnosti Randstad Workmonitor, ve kterém více než polovině dotázaných nevadí, že se mezi časem v práci a doma smazává hranice.

Z výzkumu vyplynulo, že u 56% Čechů jejich nadřízení či zaměstnavatelé očekávají, že budou k dispozici i mimo pravidelnou pracovní dobu. Dále 38% Čechů uvedlo, že se o nich očekává, aby byli zastiženi na telefonu a e-mailu i v průběhu dovolené.

Zaměstnanci už na to mají trošku jiný pohled, 57% dotázaných Čechů by to nevadilo pouze v případě mimo dovolenou. Když už na dovolenou vyrazí, chtějí relaxovat a užít si klid. Pouze necelá pětina dotazovaných by se nebránila práci. Ostatní národy jsou k této situaci snášenlivější a pracování o dovolené je pro ně běžnější (záležitosti).

O dovolené myšlenky na práci vypusťte

Chcete-li si na dovolené opravdu odpočinout a být „v pohodě“, nemyslete na to, co vás čeká v práci, až se vrátíte, nebo co byste měli ještě zařídit a zkontrolovat. Neustálá pozornost, zda se v práci něco neděje a vy u toho zrovna nejste, vám k odpočinku opravdu nepomůže. Vy i váš zaměstnavatel si určitě přejete / chcete, abyste se po dovolené vrátili svěží a nabití energií do práce.

Soukromé záležitosti v pracovní době jsou normální

http://www.novinky.cz/kariera/374512-prace-v-dobe-volna-nam-vetsinou-nevadi.html

Publikováno: 9. 7. 2015

Komentáře ke článku

Toplist