Plavčík v USA léto 2015

Pracovat v zahraničí jako plavčík je již velice dlouho oblíbená letní brigáda či práce. Na internetu můžete najít mnoho nabídek, je však třeba nezanedbat přípravu a vybrat ty ověřené. Rozhodli jsme se vám trošku pomoci a jednu ověřenou nabídku bychom vám rádi představili. Jedná se o nabídku společnosti Guards.cz, která již několik let úspěšně zajišťuje letní brigády pro plavčíky v USA. 

Tato brigáda v zahraničí se již velice dlouho těší vysoké popularitě, doporučujeme se na ni přihlásit včas. Společnost každý rok vybírá maximálně 40 plavčíků, což vám dává garanci individuálního přístupu a tedy maximálního servisu ze strany zprostředkovatele. 

Aktuálně u nás na webu najdete nabídku brigády na sezonu 2015: http://www.jenprace.cz/brigady/plavcik-v-usa-posledni-moznost-zahranici-2, tak neváhejte! 

Na vše potřebné a důležité jsme se zeptali hlavního organizátora, Marka Skaly, v následujícím rozhovoru!

Pane Skalo, můžete nám, prosím, představit Vaší nabídku pracovního pobytu v USA?

Jedná se o nabídku letní brigády plavčíka na bazénech v USA. Brigáda je určena zejména pro studenty vysokých a vyšších odborných škol v rámci programu Work and Travel.

V letošním roce exkluzivně umožňujeme brigádu i nestudujícím, kteří mohou dokonce přiletět již na jaře a podílet se servisní prací na otevírání bazénů a poté během léta pracovat jako plavčíci.

Do kdy mají uchazeči čas se přihlásit? Kolik jich Vaše společnost vybírá?

Brzké přihlášení přináší výhody. Zaprvé lepší cenu, za druhé vyřizování dokumentace bez stresu. Nejzažší termín přihlášení je obvykle polovina března, ale čekat se nevyplácí. 

Pro letošní rok vybíráme 40 účastníků, abychom zajistili uméstění a dostatečný počet odpracovaných hodin. Místa tedy mohou být v velmi rychle zaplněna.

Na jak dlouhou dobu je tento pracovní pobyt?

Sezona, kdy jsou bazény otevřeny začíná 23.5. a končí 7.9. Po tuto dobu mají účastníci samozřejmě zajištěnu práci. Pro servisní pomocníky startují práce na bazénových přípravách již v březnu.

Jak probíhá výběrové řízení? Jaké máte požadavky na uchazeče?

Každý uchazeč musí komunikovat anglicky, uplavat 300 m bez časového limitu a dokázat vylovit předmět z hloubky 2,5 m. Angličtina je prověřena během skype pohovoru přímo americkým zaměstnavatelem a garantem programu. Je nutné říci, že pohovorem projde 95% zájemců, není se tedy čeho bát.

Co naopak vy můžete zájemcům nabídnout?

Nabízíme velmi zajímavou a odlišnou brigádu v poměrně dalekém zahraničí, stručně řečeno nezapomenutelné pracovní léto. Prosazujeme individuální přístup u každého účastníka. Od roku 2005 jsme do USA poslali již několik stovek studentů, máme 100% úspěšnost udělených víz, jsme garantováni ambasádou USA. Těší nás, že můžeme tak zajímavou bridádu nabízet. Měli jsme šanci ji všichni, dokonce opakovaně, absolvovat a já osobně ji doporučuji každému, kdo se chce rozvíjet po osobní i profesní stránce.

Co je potřeba před odletem zařídit? Zahrnuje to nějaké náklady?

Před odletem musí každý účastník úspěšně projít pohovorem se zaměstnavatelem, absolvovat záchranářský kurz, obdržet pracovní víza, koupit letenku apod. S těmito kroky jsou spojeny náklady. Program je ovšem nastaven tak, aby veškeré náklady účastníci pokryli a měli možnost za ušetřené peníze v Americe například cestovat. To vřele doporučujeme.

Jaké lokality práce nabízíte? Může si zájemce vybrat?

Bazény se nachází na severovýchodě USA. Některé na předměstích měst jako Washington D.C, Baltimore, New Jersey. Je možné zažádat o preferovanou lokalitu. Zaměstnavatel udělá vše pro to, aby byl požadavek splněn. Pokud účastník programu přiletí před 21.5., šance na umístění ve vyhlédnuté oblasti je vyšší. Proto by studenti neměli váhat s registrací a včasným příjezdem.

Jak je řešeno ubytování?

Ubytování je v krásných apartmánech, obvykle v krátké dojezdové vzdálenosti od místa práce. Studenti jsou ubytováni ve dvou na pokoji, páry a přátelé mohou bydlet téměř vždy společně. Byty jsou vybaveny od zaměstnavatele zdarma základním nábytkem do kuychyně, nádobím a čistícími prostředky. Na spaní dostane každý "air matress", tedy nafukovací matraci. Je samozřejmě možné si dokoupit cokoli, ale na relativně krátkou dobu pobytu poskytované vybavení stačí.

Můžete nám, prosím, popsat, jak tato práce probíhá a kolik peněz si mohou zaměstnanci vydělat?

Práce spočívá v dohledu nad plavci. Klíčová je prevence, pokud je plavčík pozorný, dokáže jakékoli kritické situaci předejít. Systém v USA je odlišný a i na menších bazénech pracují plavčíci v týmu, který si vzájemně vypomáhá. Práce je tedy pestrá a zajímavá.

Plat začíná na 8,60 USD/hodinu. Je nastaven tak, aby studenti pokryli náklady na program a ušetřili si na cestování, případně nákupy před návratem domů.

Kolik hodin týdně se pracuje?

Bazény otevírají obvykle v 11 hodin dopoledne a končí ve 20:00, pracuje se 6 dní v týdnu, průměrně za léto studenti pracují okolo 50 a více hodin týdně.

Máte pro uchazeče nějakou radu či doporučení?

Zastávám názor, že pracovní pobyt v zahraničí je jednou z nejlepších životních zkušeností. Nejpřirozenější a nejjednodušší způsob je právě některý z programů určených pro studenty nebo mladé lidi. Kdokoli má kuráž a touží po zkušenostech, měl by se rozhodnout a prázdniny využít tímto způsobem. Po návratu zjistí, že doma o nic nepřišel, a zážitky a zkušenosti, které si přiveze, mu už nikdy nikdo nevezme.

Děkujeme Vám za rozhovor a cenné informace. Jsme si jisti, že zájemcům,
kteří váhají, jestli se mají přihlásit, tento rozhovor velmi pomohl.

Publikováno: 4. 12. 2014

Komentáře ke článku

Toplist