Kde žijí nejbohatší lidé světa?

Zajímá vás, kde žijí nejbohatší lidé světa? Server BBS s odkazem na studii banky Credit Suisse píše o tom, že jedno procento světové dospělé populace s největším majetkem, 47 miliónů lidí, žije nejvíce v USA, Japonsku a Francii. Kdyby se ovšem započítávaly i děti, počet nejbohatších lidí by se šplhal přes sedm miliard lidí.

V procentu nejbohatších lidí je počítáno 47 miliónů dospělých lidí, včetně dětí by se jednalo přes sedm miliard lidí.

Brzy dojde k tomu, že jedno procento nejbohatších lidí bude vlastnit více majetku než zbytek populace dohromady.

V žebříčku nejbohatších je na prvním místě USA, kde žije 18 milionů lidí, druhé místo obsazuje Japonsko se čtyřmi milióny a na třetí pozici se nachází tři a půl miliónu lidí ve Francii. Po ní na žebříčku sestupuje Velká Británie, dále Německo, které se za Velkou Británií umístilo prý proto, že má větší podíl nájemního bydlení. Na šestém místě je Itálie a po ní Austrálie, Kanada, Čína a Švýcarsko, kde odpovídající majetek vlastní každý desátý z počtu osmi milionů obyvatel.

1. USA

2. Japonsko

3. Francie

4. Velká Británie

5. Německo

6. Itálie

7. Austrálie

8. Kanada

9. Čína

10. Švýcarsko

 

Tato statistika ale nesrovnává příjmy, které by hrály velkou roli v tomto žebříčku, kde například mnoho dobře placených lidí spadlo do dolní poloviny podle bohatství, protože má velké výdaje. Skrblíci jsou proto v této statistice na horních příčkách.

Publikováno: 27. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist