I pracovní život si můžete užívat!

Vaše zaměstnání nemusíte mít spojeno pouze s prací, co takhle navazování a udržování mezilidských vztahů? Také se ve vaší firmě pořádá teambulding? Například v podobě vánočních večírků a různých sportovních utkání a výletů? Teambuilding se může týkat celé firmy nebo jen její části a často je účast zaměstnanců i povinná. Jak by ne? Je to prevencí proti konfliktům na pracovišti!

Teambuilding

Někdy teambuilding připomíná návrat do dětských let, kdy jste jezdili na tábory nebo si hráli před domem s kamarády nejrůznější hry. Zaměstnanci totiž dostávají různé sportovní, logické nebo vědomostní a kreativní úkoly s cílem zlepšení komunikace, prohloubení důvěry a samotného seznámení s novými členy týmu nebo týmy z různých oddělení. Při hrách a plnění úkolů se z ostatních lidí dá snadno vyčíst jejich chování a hlavní povahové rysy - zda se člověk drží při hře v pozadí nebo musí za každou cenu vyhrát a je soutěživý typ člověka.

Openspace

Hromadné kanceláře zvané openspace jsou u firem za poslední dobu velmi oblíbené, zlepšují prý koordinaci a zvedají efektivitu práce, ale zaměstnanci si tento způsob uspořádání kanceláře moc nepochvalují. Často trpí bolestmi hlavy a stresem a stěžují si na neustálý hluk.

Jediné co se dá udělat pro přežití v openspace, je: nechodit nemocný do práce (nakazili byste půlku firmy), neveďte s kolegy dlouhé rozhovory, nenoste si příliš aromatická jídla. 

Publikováno: 2. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist