Facebook v práci. Zakázat?

Mnoho zaměstnavatelů jistě řeší, jestli na firemních počítačích zablokovat přístup k sociálním sítím. Na zaměstnancích, kteří surfují na Facebooku firma podle výzkumů ročně prodělá přibližně třicet tisíc. Na druhou stranu po chvilce odreagování je zaměstnanec výkonnější. Co takhle spojit příjemné s užitečným a využít Facebook i pro pracovní účely? Nejenže může být potřebný pro budování značky, ale i pro efektivní komunikaci mezi zaměstnanci.

Bez přestávky se pracovat nedá

Zamysleme se všichni, jestli skutečně dokážeme pracovat osm hodin v kuse bez přestávky. Každý se musí v práci na chvilku odreagovat, ale každému vyhovuje jiný způsob: někdo si na chvilku pustí hru, někdo si dá cigaretu, někdo si raději popovídá s kolegy a někdo stráví chvilku na Facebooku, kde si prohlédne nové příspěvky přátel nebo si s přáteli popovídá.

Zákazem se nic nevyřeší

Zakázáním Facebooku by podle výše popsaného zaměstnavatel nic nevyřešil. Pokud má člověk potřebu se odreagovat, najde si pro to jiný, třeba i horší, způsob nebo si jako alternativu jednoduše otevře Facebook na internetu v mobilním telefonu.

Využijte Facebook pro renomé firmy

Jako zaměstnavatelé můžete přístup zaměstnanců na Facebook využít a výrazně ovlivnit to, co o vaší firmě zaměstnanci sdílejí s ostatními uživateli Facebooku. Pokud budete své zaměstnance hýčkat prostřednictvím různých teambuildingů i například v podobě společných pondělních obědů na účet podniku, jistě se o tuto příjemnou událost podělí na Facebooku a budou pyšní na to, že pracují právě  pro vaší firmu. Proto nechte zaměstnance, ať veřejně sdílejí to, co se ve firmě děje a na čem aktuálně pracují. Ne vždy totiž na vaši značku fungují pouze umělé reklamy, nejvíce lidí dá na něčí zkušenost. Co to tedy s lidmi udělá? Nejenže budou mít zájem o práci u vás, ale budou chtít u vás například i nakupovat. 

Publikováno: 8. 6. 2015
Zdroj: iDnes.cz

Komentáře ke článku

Toplist