Co takhle změna zaměstnání?

Už vás nebaví každodenní stereotyp, který trvá několik dlouhých let a nemáte se už kam dál posunout? Jste pracovně přetížení a nejste za to dostatečně platově oceněni? Není nad čím přemýšlet, změňte zaměstnání! Jistě vám změna pracovního prostředí prospěje.

Proč dát výpověď?

Nemáte žádné ocenění

Kdy jste naposled slyšeli díky? Děláte, co můžete, někdy jste dokonce v práci déle, než byste měli, ale k čemu je to všechno platné, když za to nemáte slovní, natož finanční, ocenění?

Nudný stereotyp

Zpočátku vás to bavilo, učili jste se a v práci jste si zanedlouho zvykli a byli jste na sebe pyšní, co vše jste dokázali. Jak se ale cítíte po několika letech? Stále hýříte nápady a nadšením z práce?

Jste sedřeni z kůže

Nastoupili jste do firmy mezi prvními a zůstáváte z nich už jako poslední, kdo tam pracuje. Všechna práce je na vašem krku a melete z posledního, protože firmě chybí zaměstnanci. Proč myslíte, že ostatní odcházejí?

Chcete dělat věci lépe a po svém

Jste nervózní z toho, jak je šéf neschopný a nejradši byste mu ukázali, jak se to má dělat? Můžete rozjet svou vlastní dráhu a splníte si svůj sen. Risk je zisk.

Máte až příliš vysoké cíle

Dali jste si na sebe až moc vysoké cíle a není ve vašich silách to vše zvládnout? Nemáte čas na nic jiného, než řešit pracovní záležitosti a moc se vám nedaří? Přiznejte si to a vyberte si zaměstnání úměrné vašim sílám, schopnostem a dovednostem. Uleví se vám.

Pokud vás nynější zaměstnání neuspokojuje a rozhodli jste se o změně zaměstnání, buďte diskrétní a nesdělujte to dříve vašim kolegům, než o tom informujete zaměstnavatele. Ten by měl být první, kdo se to včas dozví  prostřednictvím vašeho podání oznámení o výpovědi – zákonného oznámení o vašem záměru ukončit pracovní poměr. Samozřejmě buďte připraveni mluvit o důvodech vašeho záměru opustit zaměstnání a zároveň se připravte i na reakci vašeho nadřízeného.

Publikováno: 20. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist