Co o vás vypovídá váš pracovní stůl?

U pracovního stolu stráví zaměstnanci běžně skoro celý den. Sami proto uznejte, že to může na člověka něco prozradit. Přece jen se na pracovním stole během dne hodně věci nashromáždí, a to je pro nás určující - jde o to, jaké to jsou věci? Jak jsou uspořádané? Je jich hodně? Nebo na stole nemáte nic?

Prázdný stůl

Těšíte se tím, že máte v práci holou pracovní desku? Vypovídá to o vás, že si zakládáte na pořádku a organizovanosti. Je dobré, že na sebe nenecháte působit rušivé elementy, ale na druhou stranu působíte trošku nelidsky, když nemáte na stole nic osobního. Vypadá to, jako byste se podvědomě na pracovním místě nechtěli dlouho zdržet.

Jedna fotka přes druhou

Pokud máte stůl přeplněný fotkami rodiny, bylo by pro vás nejlepší pracovat doma, kde máte rodinu stále na očích a nemusíte si ji nahrazovat tisíci fotkami, které při práci v kanceláři odvádí pozornost.

Zásobárna bonbonů

Jestliže je na vašem stole stále plná miska bonbonů, svědčí o vás, že jste vstřícný a přátelský člověk, který je obvykle oblíbený v kolektivu. Každý, kdo se projde kolem vašeho stolu, s vámi prohodí pár vět.

Parfumerie

Stůl, který je obklopen vonnými květy a dýmem vznášejícím se z vonných tyčinek o majiteli stolu vypovídá, že chce sdílet své cítění s ostatními. V realitě je to spíše přesný opak – kdyby ho zajímalo přání kolegů a klientů, nerušil by ostatní od práce přehnanými vůněmi, z kterých často rozbolí hlava.

Výstava nejnovějších vynálezů

Pokud na vašem stole skladujete různé vynálezy, značí to o vás, že jste zvídavý člověk, který se rád učí novým věcem a technologiím. Jste pro každé dobrodružství. Ale? Určitě jsou tyto věci pro vás rušivými prvky, a jestli si s nimi hrajete a ukazujete je kolegům, stává se rušivý prvek z vás samého.

Všude papírky s úkoly

Máte sice snahu o organizovanost, ale je vidět, že jste si ji ještě neosvojili a jste stále závislí na poznámkách, které musíte udělat. Doporučujeme vám, abyste se zúčastnili kurzu časového managementu, organizace a efektivního způsobu práce.

Botanická zahrada

Stůl plný květů a rostlin o vás svědčí, že jste pečující člověk se smyslem pro detail. Pro vás by se hodila jakákoliv pečovatelská práce jako například sociální pracovník a zdravotní sestra.

Komínky šanonů a desek

Všechno musíte mít uspořádaně po ruce, protože máte rádi kontrolu a pořádek. Potřebujete mít seřazené priority po všech stránkách.

Obrázky a  různé výtvory

Jestli se obklopujete pozitivními věcmi, zdáte se být vašim optimistickým přístupem výkonnější. Pro vás by byla vhodná práce učitelství, koučování a lektorství.

Diplomy a ocenění

Stolem obklopeným diplomy působíte jako vychloubající se člověk, který je až příliš hrdý na své úspěchy. Tyto osobnostní rysy by se mohly využít v pozici prodejce nebo obhájce.

Publikováno: 8. 12. 2014

Komentáře ke článku

Toplist