Chybí vám všeobecný přehled?

Sami sebe občas přistihnete, že máte ve více oblastech velké mezery? Přátelé vedou dlouhé diskuze a vy nevíte, o čem je řeč, tak jen sedíte a čekáte, až přijde na řadu „vaše“ téma rozhovoru? Potřebujete získat všeobecný přehled! Mějte otevřené oči a sledujte, co se okolo vás děje! Nejen, že se vám to bude hodit v běžné komunikaci, ale například i k přijímačkám na vysokou školu. Většina z nich požaduje zvládnutí testu se všeobecným přehledem, ovšem když ho nemáte a jste sebelepší ve svém oboru, jste v tahu. Takže co s tím…

Vědomostní soutěže

Udělejte si s přáteli fajn večer a zahrajte si vědomostí hry, máte rozsáhlý výběr. Při uvolněné atmosféře s přáteli se nemusíte bát, že ze sebe uděláte hlupáka. Uvidíte, jak se při tom pobavíte a ještě se navíc obohatíte o vědomosti.

Pokud nikdo z přátel nemá zájem, můžete si to vynahradit nějakou vědomostní on-line hrou na počítači, což je velmi oblíbené. Můžete ji hrát kdykoli chcete, navíc se nemusíte před nikým stydět.

Když zrovna nemáte chuť se sami zúčastnit nějaké vědomostní hry, můžete alespoň sledovat televizní vědomostní pořady.

Zprávy, novinky

Sledujte, co se kolem vás děje. Udělejte si každý den krátký čas na to, abyste se dozvěděli, jaké se staly události. Když si na internetu projedete zprávy a věnujete tomu alespoň 5 minut, budete v obraze. Nesmíte to ovšem brát tak, že si prolítnete zprávy, řeknete si: "Pro dnešek mám splněno a můžu se koukat na film.".  Musíte se nad problémy světa zamyslet a utvořit si na to svůj vlastní názor.

Čtěte

Najděte si téma, které vás baví a čtěte. Potom sami uvidíte, kolik pravdy je tom, co se o významnosti čtení říká. Rozhodně nedělejte úsudky po jedné přečtené knize. Jde o dlouhodobou záležitost (stejně jako celkové získávání přehledu).

Zajímejte se o kulturu

Navštěvujte divadla, choďte do kina, prohlížejte si výstavy. Zajímejte se o to, čí je to výtvor a jaký má význam, pak přijdete na smysl celé společnosti, která se v kultuře zrcadlí a najednou vám budou události do sebe krásně zapadat – a jste u cíle!

Nečekejte, že za pár dní z vás bude všeználek a génius, je to běh na dlouhou trať a je potřeba na sobě stále pracovat, abyste udrželi krok.

Publikováno: 2. 2. 2015

Komentáře ke článku

Toplist