8 rad, aby z vás v práci nebyl outsider

Jestli nastupujete do práce, měli byste si dát pozor na pár věcí, které by z vás hned na začátku mohly udělat outsidera kolektivu. Teď možná kroutíte hlavou, že vy, slušný člověk se vzděláním, přece ví, jak se má chovat.  Přesto je možné, že se dopouštíte zlozvyků či malých prohřešků, které si třeba ani neuvědomujete. Podívejme se proto na nejčastější chyby, na které byste si měli dát pozor.

1.  Pomluvy

V práci raději žádné drby nešiřte, nikdy nevíte, ke komu se to donese. A už vůbec nepomlouvejte nadřízeného, co kdyby byl váš kolega jeho kamarád?

2.  Samotářství

Nestraňte se ostatním a zapojte se s nimi občas do debaty, i když vám zrovna úplně nesedí. Spolupracovníci by pak na vás koukali skrz prsty.

3.  Krádeže

Z kanceláře nebo z jiného majetku firmy si neodnášejte domů žádné věci, přestože to jsou haléřové položky. Právě z tohoto důvodu pro vás nebude problém si to raději koupit v obchodě. Mějte na mysli, že zaměstnavatel to nebude tolerovat.

4.  Svěřování

Pokud jste důvěřivý typ a nedělá vám problém se cizím lidem svěřovat o osobních problémech, dejte si pozor na ústa. Po nástupu do nové práce je přehnané svěřování nevhodné a můžete tím své spolupracovníky obtěžovat.

5.  Flirtování

Měli byste si držet od svých spolupracovníků určitý odstup a nepřehánět to v dobrých vztazích. Někdo by si to vaše flirtování mohl vykládat jinak – třeba jako sexuální obtěžování.

6.  Vyrušování

Pokud například telefonujete, dejte si pozor na svůj hlas, ať nejste příliš hlasití. Kolegy by to mohlo vyrušovat při práci.

7.  Vynášení informací

Kdyby jste se dopustili zneužití informací, věřte, že to bylo naposledy. Zaměstnavatel by vás okamžitě vyhodil ze zaměstnání.

8.  Hygiena

Nemáme tím na mysli, abyste chodili do práce přehnaně vyvonění, ale abyste například nenosili do práce stále stejné oblečení. Co by si o vás kolegové pomysleli?

Publikováno: 28. 11. 2014

Komentáře ke článku

Toplist