5 zemí, ve kterých se nejlépe brigádničí a pracuje

Chystáte se vyrazit do zahraničí vydělat si nějakou korunu a zároveň poznat jinou kulturu, lidi a krajinu? Pomůžeme vám s výběrem té pravé země pro vás. Podle průzkumu 61 zemí mezinárodní sítě InterNations zde uvedeme 5 zemí, které se umístily na vrcholu žebříčku oblíbenosti.

Průzkum se týkal kvality života, osobních financí, podmínek práce a spokojeností s životem v zahraničí obecně.

1. Ekvádor


zdroj: blog.xfree.hu

Oblíbenost si získal hlavně díky nízkým cenám a lehkému navazování kontaktů. Většina lidí se po chvilce v Ekvádoru cítila jako doma, proto by tam skoro polovina dotázaných klidně zůstala napořád. Ekvádor se všem zamlouvá zejména lepší kvalitou života. Problém nastává u třetiny zkoumaných akorát se španělštinou, kterou příliš neovládají.


zdroj: 2backpackers.com

2. Lucembursko


zdroj: student.ugent.be

Obyvatelstvo tohoto „ministátečku“ tvoří 40% emigrantů. Pro dvě třetiny z nich je Lucembursko atraktivní hlavně díky pracovním příležitostem a životním podmínkám. I přesto, že tam jsou lidé spokojeni, jen málo z nich si tam přeje žít napořád. To prý proto, že se zde těžko hledají přátelé. Jinak je to krásná kopcovitá země hradů a také dobrého jídla.


zdroj: respaweb.eu

3. Mexiko


zdroj: touropia.com

Mexičané jsou velmi milí, vstřícní a otevření lidé, kteří mají rádi svoji zemi a svou kulturu. Takže Není divu, že si svým charakterem dokáží získat člověka natolik, že 44% zkoumaných by se zde usadilo napořád. Tato skutečnost nejspíš posouvá tuto zemi na třetí příčku, protože co se týká pracovních příležitostí a bezpečnosti, není Mexiko úplně nejlepší místo, 38% lidí se tu bojí. Je asi zbytečné zmiňovat jejich skvělé jídlo, nádhernou přírodu a mnoho cenných památek, které Mexiko nabízí.


zdroj: layoverguide.com

4. Švýcarsko


zdroj: 206tours.com

Výborný sýr, špičkové hodinky a nedobytné banky. To jsou synonyma pro Švýcarsko, které je typické také svým řádem, pořádkem a ekologickým myšlením. Na druhou stranu je to jedna z nejdražších zemí na světě. Obyvatelé jsou jakýsi protipól Mexičanů – uzavření lidé, kteří se jen pomalu otvírají.  Z cizinců moc radost nemají a dívají se na ně skrz prsty, protože většinou mají pocit, že jim berou práci.


zdroj: greatinspire.com

5. USA


zdoj: viralnity.com

Jak jistě víte, USA představuje mnoho možností k práci a zábavě. Hodně „profláklé“ je i to, že jsou Američané přátelští. New York nejspíš představuje nejotevřenější město, které srší energií a životem mnoha národností, ras a etnik. Jediné, co komu zde může vadit, jsou neuvěřitelně vysoké náklady na bydlení, protože je tu přetlak poptávky.


zdroj: teennewson.wordpress.com

Pokud Vás nadchla myšlenka pracovat v cizí zemi, podívejte se lákavé nabídky práce v zahraničí na našem webu.

Publikováno: 7. 10. 2015

Komentáře ke článku

Toplist