5 tipů, jak najít práci

V dnešní době se mnoho lidí potýká s nezaměstnaností a je pravdou, že najít práci není tak úplně jednoduché. Právě proto je nezbytné, aby jste využívali všechny dostupné možnosti hledání zaměstnání a byli při tom aktivní.

Nyní můžete zjistit, zda využíváte všechny možné prostředky při hledání práce. Pojďme si je projít! Třeba jste na něco zapomněli…

1. Úřad práce

Toto místo by mělo být první, kam se vydáte po ztrátě zaměstnání, či po absolvování školy, aby jste se zaevidovali a pracovní úřad vám našel vhodnou pracovní pozici. Získáte tím placené sociální a zdravotní pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti. Můžete využít poradenských služeb a rekvalifikačních kurzů, které Úřad práce hradí.

2. Inzerce práce

Inzerování pracovních nabídek je nejčastější a nejrychlejší prostřednictvím Internetu – pracovních portálů, které jistě využíváte. Neopomíjejte ovšem ani inzertní noviny, tištěné deníky a různé specializované časopisy, i tady by se mohla vyskytnou práce pro vás.

3. Známí, přátelé a rodina

Když přijdete o práci, nestyďte se za to a oslovujte co nejvíce lidí, které znáte. Ti totiž mají také své známé a zrovna pro vás by mohli zajistit pracovní místo nebo vás na dobrém místě doporučit. Využívejte všechny možné způsoby, můžete jim zavolat nebo napsat mail nebo spolupracovat se sociálními sítěmi. Facebook by vám mohl určitě výborně posloužit při sdílení vaší žádosti.

4. Personální agentura

Tato agentura je zprostředkovatelem firmy a zájemce o práci. Zde probíhá první přijímací pohovor a na základě jeho vyhodnocení budete doporučeni firmě na danou pracovní pozici. Podle výsledku buď postoupíte nebo nepostoupíte k přijímacímu pohovoru přímo k zaměstnavateli.

5. Firmy

Navštěvujte webové stránky velkých firem, je možné, že se na nich objeví nabídky volných pracovních pozic. Dále můžete firmu jednoduše oslovit a zaslat jí životopis a motivační dopis pro případ, že by se do budoucna uvolnilo pracovní místo. Vy můžete být jako první, koho budou v budoucnu kontaktovat.

Publikováno: 28. 11. 2014

Komentáře ke článku

Toplist