4 nejčastější chyby při hledání zaměstnání

Vzhledem k tomu, že aktuálně je velmi těžké sehnat práci a konkurence je vysoká, neměli byste zanedbat zbytečné chyby, kterých se často při žádání o zaměstnání dopouštíte. Dejte pozor na následující chyby, které vás mohou při výběrovém řízení podstatně znevýhodnit!

1. Špatně napsaný životopis a motivační dopis

Na psaní životopisu a motivačního dopisu byste si měli nechat obzvlášť záležet. Častou chybou je chaos, nepřehlednost a nadbytečné nebo lživé informace. Uvádějte pouze to nejdůležitější a hlavně pravdivě. Zaměstnavatel by to u pohovoru stejně odhalil. Další chyba, které se často dopouštíte, jsou nevhodné fotografie (například z dovolené). Buďte soudní a přikládejte k životopisu raději nějaký neutrální portrét.

2. Nevyužití všech zdrojů nabídek

Pokud se registruje na úřadu práce a čekáte, až vám ideální práce spadne do klína, děláte špatně - čiňte se! Zdrojů je mnoho. Pravidelné kontrolování nabídek práce na Internetu a v novinách je samozřejmostí. Oslovujte přátelé, rodinu, ale přímo i firmy, kde byste rádi pracovali. Ne pokaždé firma vystaví inzerát.

3. Trvání na svých požadavcích

Když po požadované pracovní pozici není poptávka, je nesmysl na ní trvat, protože „horko těžko“ seženete práci. Vyřešit to můžete tak, že slevíte na svých požadavcích a zkusíte jinou, možná nižší, pracovní pozici ve svém oboru, nebo vám nezbude nic jiného, než se přeorientovat na jiné profesní zaměření. K tomu můžete využít různé rekvalifikační kurzy, které jsou hrazeny úřadem práce.

4. Nepřipravenost na pohovor

Zanedbat přípravu na pohovor je věčná škoda. Když už jste prošli první fází přijímacího řízení a váš životopis zaměstnavatele zaujal, nepokazte si to. Zjistěte si veškeré informace o firmě. Připravte se na to, že si budou ověřovat vaše znalosti, schopnosti a dovednosti, které jste uvedli v životopise.

Publikováno: 28. 11. 2014

Komentáře ke článku

Toplist