Práce: QUALITY ENGINEER [Chomutovsko] (svell)

lokalita: Klášterec nad Ohří zadavatel: Job Point spol. s r.o. Odpovědět na inzerát

Požadujeme:

  • University degree or Technical high school, working experience in QA

department

  • Working experience in QA department – automotive industry as

advantage

  • Statistical methods (SPC, Pareto, MSA), Quality Tools (FMEA, 8D report,

Ishikawa diagrams, 5Why?), PPAP, APQP

  • ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 as advantage
  • Advance level of English, PC skills

Pracovní náplň:

  • Creating, implementing, developing, keeping Quality system,

Management system documentation up-dated for all departments

  • Quality and Environmental Policy implementation across the plant,

reaching quality objectives, internal trainings, quality reports providing,
corrective and preventive actions evaluation, FMEA, 6Sigma

  • Quality system audit – preparation, cooperation an external recertifications,

internal audits providing

  • Customer satisfaction – data analyzing, dealing specific requirements,

managing customer claims, nonconforming parts, PPAP, APQP

  • Vendors – dealing quality issues, claims, vendor’s audits

Nabízíme:

  • Dovolená navíc
  • Zázemí nadnárodní stabilní společnosti
  • Příspěvek na stravování
  • Příspěvek na penzijní pojištění
  • Férové jednání
  • Vzdělání zaměstnanců

V případě Vašeho zájmu zašlete životopis na e-mail přes odpovědní formulář, nebo
nás navštivte na adrese
Mikoláše Alše, 434 01 Most. Tel: 478 470 477. Přehled všech volných pozic
naleznete na www.jpoint.cz

Nehodí se ti tato pracovní nabídka? Doporuč ji přátelům!

Informace o pozici

Pracovní poměr

Pracovní smlouva

Kontaktní osoba

Eva Jindřichová

Telefon

478470477

Máte zájem o tuto nabídku? Odpovědět na inzerát

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.