Jak poznat podvodné nabídky práce

Jistě se vám už stalo, že jste narazili na případy falešných nabídek práce buď z doslechu, nebo jste se sami stali obětí. Za poslední dobu stále stoupá počet lidí, kteří se nechají zlákat podvodnou nabídkou, a skončí bez práce a ještě přijdou o své peníze. Jak se tedy dá postupovat, abyste nenaletěli na lživý inzerát?

Ukážeme vám nejčastější podvody.

zdroj: campus-to-career.com

Domácí práce na internetu

Přes tuto nabídku práce z pohodlí domova se daří zlákat velké množství lidí. Buď se jedná o klikání na reklamy, za které nikdy nedosáhnete slibovaného nemožného výdělku.

Systém letadlo / pyramida

Z této formy výdělku vyjdou nejlíp ti, jež se do systému zapojili jako první. Finanční odměna závisí na součtu provizí ze vstupních poplatků od nově registrovaných lidí, které jsou prezentovány jako startovací balíčky. Peníze tedy dostanete až tehdy, když přilákáte i další ovečky.

Práce na doma pro maminky na mateřské

Snadná práce za hodně peněz bez jasného uvedení, o jakou náplň práce vlastně jde. Tím se snaží dosáhnout svého – dostat z vás poplatek za registraci, vstupní školení nebo startovací balíček.

Co může obsahovat falešný inzerát?

  • Přehnaně vysoké finanční ohodnocení
  • Požadavky na nestandardní informace
  • Vstupní poplatek
  • Platba předem za zprostředkování práce v zahraničí
  • Není jasně uvedena náplň práce nebo zcela chybí
  • Vzbuzování nátlaku na podpis pracovní smlouvy
  • Neuvedení celého jména a kontaktu na zaměstnavatele
  • Neodpovídání na e-maily
  • Neexistující telefonní číslo, přezdívka
  • Žádný požadavek na vzdělání
  • Lákavé odměny za minimum práce

Časté pojmy

  • Práce z domova
  • Přivýdělek pro maminky na mateřské
  • Vysoké výdělky
  • Práce přes internet

Pokud se vám inzerát nebude zdát jako důvěryhodný, bylo by na místě se zajímat o firmu nebo osobu, která inzerát zadala. Zkuste si vyhledat co nejvíce informací o historii společnosti, čím se zabývá. Nebo je také možné, že ve spojitosti s hledaným jménem najdete diskuze podvedených lidí.

Publikováno: 7. 10. 2015

Komentáře ke článku

Chcete mít aktuální nabídky práce a brigád ve vaši lokalitě jako první? Vložte váš email:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
osobních údajů dle obchodních podmínek.